Iirimaa eelarve otsib Saksamaa heakskiitu?

Maarja-Liis Mitri 18. november 2011, 18:25

Iirimaa peaminister esitas Ühendkuningriigi uudisteagentuuri Press Association väitel riigi järgmise aasta eelarvekava heakskiidu saamiseks Saksamaa parlamendi eelarvekomiteele.

Väidetavalt esitas Iirimaa peaminister Enda Kenny riigi eelarvekava, mis plaanitakse ametlikult avalikustada 6. detsembril, pärast kolmapäevast kohtumist kantsler Angela Merkeliga Saksamaa parlamendi eelarvekomiteele. Peaminister ise eitab süüdistusi.

Kui see peaks aga tõeks osutuma, on see taaskord vesi nende veskile, kes väidavad, et Saksamaa on nüüd iga finantsraskustes eurotsooni riigi otsene ülemus. Ka Itaalia ja Kreeka kokkuhoiumeetmete rakendamine sõltub olulisel määral suurriigi heakskiidust.

Kuigi Iirimaa valitsuse esindaja ütles kohalikule raadiojaamale, et eelarve pole veel valmis, on sellele vaatamata meediasse lekkinud infot mitmetest kokkuhoiumeetmetest, seal hulgas plaanist tõsta käibemaksu 2% võrra, et koguda riigieelarvesse lisaks 670 miljonit eurot.

Jutt Saksamaa heakskiidu otsimisest on Iirimaa aga suure skandaali äärele viinud. Opositsioonipartei Fianna Fail nõudis eile valitsuselt vastuseid, öeldes, et peaks lugu tõepoolest kinnitust leidma, oleks see „kohutav ja pretsendenditu” Iiri parlamendi ja rahva usalduse kuritarvitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2011, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing