Katariina Krjutškova • 21. november 2011 kell 8:04

Kasekamp: rahvas ihkab poliitilist vaheldust

Seitse aastat Hispaaniat valitsenud sotsialistid pidid riigi kehva käekäigu pärast eilsetel valimistel taganema, kuid see ei tähenda, et sotsialistidel pole tulevikku, väitis välispoliitika instituudi direktor Andres Kasekamp.

„Kui vaadata Hispaania valimistulemusi, on see tulemus loomulik, sest sotsialistid on olnud kaks ametiaega võimul ja Hispaania on läinud sügavasse langusesse. Tegu on ootuspärase valitsuse vahetusega,“ ütles Kasekamp.

Kasekamp tõi näiteks Taani, kus viimastel valimistel tõusid sotsiaaldemokraadid esile, kuigi varem oli suur toetus just parempoolsete käes. „Rahvas ihkab vaheldust, kui keegi on liiga pikalt võimul olnud,“ lausus Kasekamp.

Eesti sotside tulevik sõltub Kasekampi sõnul sellest, kui edukalt suudab partei üle meelitada Keskerakonna venekeelseid valijaid. See on Kasekampi hinnangul üks ja peamine võimalus Sotsiaaldemokraatliku erakonnal toetajaskonda suurendada.

„Nende (sotside – toim) tulevik sõltub sellest, kuidas nad saaksid kasvada peamiseks opositsioonierakonnaks,“ lisas Kasekamp.

Kasekamp vastas Äripäeva päevaküsimusele - kas sotsiaaaldemokraatial on tulevikku? Küsimus oli ajendatud Hispaania valimistulemustest, kus seitse aastat võidukalt riiki juhtinud sotsid said ajaloo halvima valimistulemuse.

 

Hetkel kuum