9. detsember 2011 kell 15:44

USA väliskaubandusdefitsiit rekordmadalal

USA väliskaubandusdefitsiit langes oktoobris 10 kuu madalaimale tasemele, samas import Hiinast tegi kolme aasta rekordi, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

USA Kaubandusministeeriumi raporti kohaselt oli riigi väliskaubandusdefitsiit oktoobris 43,5 miljardit dollarit. Import alanes ligi 1% võrra 222,6 miljardini, kus suurim langus tuli tööstusmaterjalide valdkonnas. Toornafta impordi keskmine hind oli 98,84 dollarit barreli kohta ja see langes oktoobris viiendat kuud järjest pärast seda kui mais oli see tõusnud üle 108 dollari.

Kaupade sissevedu Hiinast saavutas seevastu kolme aasta kõrgeima taseme, jõudes 37,8 miljardini. Kasv ilmnes ka Jaapani puhul, kust imporditi 12,3 miljardi ulatuses.

Langes ka kaupade väljavedu USA-st ja seda ligi 0,8% võrra. USA eksport Hiinasse kerkis 9,7 miljardini, kuid väliskaubandusdefitsiit Hiinaga jäi oktoobris jätkuvalt 28,1 miljardile.

2010. aastal saavutas USA väliskaubandusdefitsiit Hiinaga oma kõigi aegade rekordtaseme – 272 miljardit dollarit. Majandusteadlased ennustavad, et sel aastal see ületatakse.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum