Roubini: eurotsoon eitab maksejõuetust

Rainer Saad 20. detsember 2011, 18:33

Majandusteadlane Nouriel Roubini arvab, et eurotsoonis on maksejõuetuid riike, mis ei suuda kasvada ega ellu jääda praeguses rahaliidus.

„Eurotsoon on eitanud fakti, et mõned tema liikmesriigid on juba maksejõetud ega suuda ellu jääda ja kasvada praeguses rahaliidus,” ütles Roubini.

Täna teatas Euroopa Keskpanga asepresident Vitor Constancio, et euroala lagunemine ja kokku varisemine on mõeldamatu ning absurdne.

Kuid Roubini hoiatas, et poliitilised kaalutlused, mis takistavad vastu võtmast raskeid otsuseid, võivad anda mingi aja pärast tulemusi, mis viivad kaubandus- ja valuutasõjani.

„2012. aastal saab selgeks, et probleemide edasi lükkamine, mida siiamaani on tehtud, ei vii kuhugi,” ütles ta.

Mistahes riigil oleks parem nõrgem valuuta, et aidata kaasa enda ekspordile ning taastada majanduskasv. Kuid valuutapinged võivad selle olukorra muuta halvemaks järgmine aasta kui kombineerituna turgude surve ning vastuolulised poliitilised pinged muudavad probleemide edasi lükkamise üha raskemaks.

„Hiljemalt 2013. aastal leiab majanduses aset täiuslik torm, mis võib realiseeruda -  topeltpõhjaline langus USA-s, ebakorrapäratu stsenaarium euroalas ning raske maandumine Hiinas,” ütles Roubini. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2011, 13:35
Otsi:

Ava täpsem otsing