26. jaanuar 2012 kell 13:30

Cameron: finantstehingute maks on hullumeelsus

Suurbritannia peaminister David Cameron kritiseeris Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil Euroopa kriisijuhtimist ning nimetas finantstehingute maksu hullumeelsuseks.

"Siin ja seal natuke nokitseda, sellest enam ei piisa," viitas ta Euroopa Liidu kriisipoliitikale. Paljudes ELi riikides on majanduskasv kängu jäänud, manitses Cameron. "Me peame olema julged ja vaprad, aga mitte hirmunud ja kõhklevad," märkis ta. "Arvestades aktuaalset majandusseisu on plaanitav finantstehingute maks aga "lihtsalt hullumeelsus", millest tuleb loobuda," lisas Briti peaminister. 

EL plaanib kehtestada maksu kõigile börsil toimuvatele tehingutele, mis peaks piirama tehingute mahtusid ning suuremaid turukõikumisi. Suurbritannia on selle vastu, kuna Briti majanduses mängib finantssektor määravat rolli. Cameron viitas Euroopa Komisjoni poolt tehtud arvutustele, mille järgi võib finantstehingute maksu kehtestamise tulemuseks halvimal juhul olla 500 000 kaotatud töökohta ning 200 miljardiline kadu Euroopa majandusjõust.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum