Alyona Stadnik • 2. mai 2012 kell 12:03

Rõivas: ressursimaksu ei saa siduda õpetaja palgaga 

Reformerakondlasest riigikogu liikme Taavi Rõivase sõnul peab Igasugune võimalik muutus ressursitasudes toetama maavara efektiivsemat ja kokkuhoidlikumat kasutamist.

Riigikogu Demokraatide ühenduse liige Lembit Kaljuvee tegi tänases Äripäevas ettepaneku tõsta ressursimaksu põlevkivilt 2 eurot tonni pealt, mis teeks kokku 40 miljonit eurot. Õpetajate palgatõusuks läheb vaja 38 miljonit eurot. See raha lahendaks ühe suurima sotsiaalse ebaõigluse Eesti riigis. "Olen kindel, et põlevkivi hinda tuleb tõsta, sest kuhu siis ühel riigil veel oleks mõttekas investeerida kui mitte haridusse," märgib Kaljuvee oma ettepanekus.

Järgneb Taavi Rõivase kommentaar: 

"Kaljuvee ettepanekut tuleb rahulikult analüüsida. Põlevkivi on strateegiline ressurss ja tähtis on, et seda väärindataks senisest rohkem. Põlevkivi senine kasutamine peamiselt ahju ajamiseks on esiteks kõige saastavam viis seda maavara kasutada ja teiseks kõige ebaefektiivsem. Igasugune võimalik muutus ressursitasudes peab toetama maavara efektiivsemat ja kokkuhoidlikumat kasutamist.

Reformierakond toetab õpetajate palgatõusu ja looduse saastamise maksustamist, neid üksteisega siduda pole ilmselt siiski vajalik. 

Hetkel kuum