Rivo Sarapik • 10. august 2012 kell 5:43

Nõrk kasv teises kvartalis

Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2012. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 2%, mis on viimase 2,5 aasta nõrgim tulemus.

Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas I kvartaliga võrreldes 0,4%, teatas Statistikaamet.

Mullu ELi kiireimat majanduskasvu näidanud Eestile on see viimase 2,5 aasta nõrgim tulemus, vahendab Bloomberg. Agentuuri analüütikud prognoosisid Eestile mediaankasvuks 2,3%.

Statistikaameti andmeil panustas SKP kasvu enim ehituse, info ja side ning haldus- ja abitegevuste lisandväärtuse kiire kasv. Esialgsete arvestuste järgi oli majanduse suurima tegevusala, töötleva tööstuse, mõju majanduskasvule minimaalne. Töötleva tööstuse lisandväärtus sõltub olulisel määral toodangu väljaveost, mille kasv on sel aastal järsult aeglustunud. Selle tegevusala toodangu ekspordil on tugev mõju kogumajanduse ekspordile ja majanduskasvule. II kvartalis aeglustus kogumajanduse kaupade ekspordi kasv hinnamõjusid arvestades 4%-ni.

Majanduskasvu pidurdas oluliselt lisandväärtuse vähenemine kinnisvaraalases tegevuses. Selle tegevusala lisandväärtus on languses juba alates 2010. aasta III kvartalist.

Hetkel kuum