Kadri Jakobson • 27. september 2012 kell 14:59

IRLi tehingupartneri firmalt võeti tegevusluba

Finantsinspektsioon teatas täna, et tunnistas kehtetuks Parsum Partners ASile antud makseasutuse tegevusloa, kuna firma tegevus ei vastanud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses sätestatud nõuetele.

Parsum Partnersi üks omanikke on Tatjana Mangus, kellega soetud firma tegi IRLile Wismari tänava majamüügi tehingus üle 60 000 eurose ettemaksu, mis jäigi parteile.

Finantsinspektsioon ütles, et ettevõte on esitanud finantsjärelevalvele aruannetes ebaõigeid andmeid ning rikkunud kehtestatud omavahendite normatiivi.

„Finantsinspektsiooni tegevuse üheks eesmärgiks on tagada, et finantsturul ei tegutse ettevõtteid, kes tegevusloa alusel teenust osutades oluliselt ja korduvalt regulatsioone rikuvad,” teatas inspektsioon.

Parsum Partners loodi 2010. aastal ja selle omanikud on äriregistri andmetel Tatjana ja Vjatšeslav Mangus ning Aleksander Trifonov.

Tatjana ja Vjatšeslav Mangus ning Ruslan Sibilev on omanikud ka firmas Magnom, mis oli  keskne tegelane ka IRLi seni segaseks jäänud Wismari tänava peakontori müügis.

Eestis ja Prantsusmaal majutusteenust osutav OÜ Magnon ja IRL sõlmisid 2010. aasta sügisel võlaõigusliku lepingu, mille järgi tegi ettevõte kinnistu ostuks erakonna arvele 950 000 krooni ehk 60 700 euro suuruse ettemaksu. Ometi firma ei ostnud maja ning ettemaks jäi IRLile. 2011. aasta kevadel ostis maja aga Peterburi ärimees Anton Soldunov.

IRLi majamüügist kirjutas Äripäev selle aasta juunis. Siis põhjendas Tatjana Mangus, et nad esialgu ei teadnudki, et maja müüb partei ning ost jäi katki seetõttu, et pangad ei andnud ettevõttele laenu.

Magnon tegeleb kinnisvaraarendusega. Ettevõte otsib objekte, mida remontida ja rendile anda või siis vaheltkasuga edasi müüa. Magnom tegi 2010. aastal ka kinnisvarauuringuid Venemaa kliendi huvides. Müük Venemaale moodustas samal aastal ettevõtte 326 000 eurosest käibest 130 500 eurot.

Ettevõte on võtnud pikaajalisi laene Peerwi Invest Ltd.-lt ja osanikult Ruslan Sibilevilt.

IRL on öelnud, et kinnistu müügist saadud raha kulus ennekõike pangalaenu teenindamiseks ja tagasimakseks ning parteil pole ühtegi tähtajaks tasumata arvet ega kohustust panga ees,”

Kui mullu suvel oli IRLil riigikogu valimistest üleval veel 700 000 euro eest võlgasid, siis septembri lõpuks olid ka need makstud.

Hetkel kuum