23. oktoober 2012 kell 11:22

Eesti Energia tõstab veelgi hindu

Eesti Energia kaotab eraklientidele lepingu ennetähtaegse lõpetamise trahvi ja tõstab seetõttu elektri hinda.

Koduklientidel on seega võimalik tähtajalisi lepinguid katkestada ühekuulise etteteatamisajaga. Samas hakkab tähtajaliste lepingute ennetähtaegse katkestamise risk kajastuma elektri kilovatt-tunni hinnas, teatas ettevõte.

”Ehkki tänane võlaõigusseadus lubab meie hinnangul ka teistsugust tõlgendust, võtame edasiste arusaamatuste vältimiseks koduklientide elektrilepingutest välja punkti, mis käsitleb tähtajaliste lepingute ennetähtajalise lõpetamise tasu,” ütles Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink.

Uued lepingupõhjad ja hinnad võetakse kasutusele esmaspäeval, 29. oktoobril. ”Kliendid, kes on tänaseks meiega lepingu sõlminud, ei pea muretsema, sest hind jääb nende praegustes lepingutes samaks, ent lepingu ennetähtaegse lõpetamise korral ei tule ka neil tasu maksta. Kliendid, kes soovivad meiega sel nädalal lepingut sõlmida, ei pea samuti oma otsust edasi lükkama. Ehkki selle nädala lõpuni on lepingutingimustes kõnealune punkt veel sees, ei tule klientidel lepingu katkestamisel tasu maksta,” kinnitas Rink.

Juriidilistest isikutest klientide lepingutesse jäävad tähtajaliste lepingute katkestamise tasud sisse ning nende klientide tänastesse lepingutesse ja hinnakujundusse muudatusi ei tule.

Eesti Energia esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juures tegutsevale elektrituru ümarlauale ettepaneku algatada kehtiva võlaõigusseaduse täiendamine. 

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum