Indrek Kald • 28. november 2012 kell 14:28

Paet: ELi ühtse siseturu arendamiseks on palju teha

Välisminister Urmas Paet ütles Brüsselis, et Euroopa Liidu ühtse siseturu arendamiseks on veel palju teha.

"Eesti eelistab edasiliikumist viisil, mis ei nõua kiireid lepingumuudatusi ja toimuks olemasoleva Euroopa Liidu õiguse raames," rääkis ta. "Palju saab teha ühtse siseturu arendamiseks ja seda eriti teenuste alal. Eestile on väga oluline digitaalse siseturu, transpordi- ja energia ühisturuga edasiliikumine," sõnas Paet.

"Need on siseturu suure kasvupotentsiaaliga võtmevaldkonnad, kus Eesti näeb vajadust tugevama ühise poliitika järele," märkis Eesti välisminister. "Siseturg on Euroopa integratsiooni oluline osa ning meie kodanike heaolu suurim allikas, mida tuleb edasi arendada ja tugevdada," lisas ta.

Välisminister Paet ütles täna Brüsselis Euroopa tuleviku arutelul, et Euroopa Liidus on oluline kiiresti edasi liikuda nendes valdkondades, mis ei eelda ilmtingimata aluslepingute kiiret uut muutmist.

Euroopa Liidu kui ühise jõu kohta maailmaareenil ütles Paet, et EL peab olema järjekindlam oma huvidest ühel häälel rääkimisel ning tunnustas mitmeid välistegevuse hästi töötavaid poliitikaid nagu laienemine, kaubandus ja arengukoostöö.

Brüsselis toimuva Euroopa Liidu tulevikuteemalise arutelu kutsusid kokku Saksamaa välisminister Guido Westerwelle ja Belgia välisminister Didier Reynders.

Hetkel kuum