Indrek Kald • 14. august 2013 • 2 min
Jaga lugu:

RM: tööhõive suurenes enamikel aladel

Tagasihoidlikumale majanduskasvule vaatamata suurenes tööhõive enamikel tegevusaladel, teatas rahandusministeerium.

Hõive suurenemise tulemusel kasvas tööga hõivatud inimeste osakaal tööealisest rahvastikust 63 protsendini ehk 645 000 inimeseni, ütles ministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Karin Kondor-Tabun. Hõivatute arv kasvas teises kvartalis jõudsad 3,3%, lisas ta.

Suurematest tegevusaladest kasvas erinevalt eelmisest kvartalist hõivatute arv töötlevas tööstuses. "Töötajate lisandumist põhjustas ekspordi suurenemisest tulenev toodangu kasv. Hulgi- ja jaekaubanduse hõive kasvu toetas eelkõige uute kaubanduspindade lisandumine ning jätkuv tarbimise ja turistide arvu kasv, millest viimane avaldas positiivset mõju ka majutuse ja toitlustuse hõivele. Hõivatute arv vähenes oluliselt veonduse ja laonduse tegevusalal seoses kaubaveomahtude jätkuva langusega ja tiheda konkurentsi tõttu autotranspordis," selgitas Kondor-Tabun.

Töötuse määr oli tänavu teises kvartalis 8,1%, mis on 2,1% võrra väiksem nii eelmise aasta sama aja kui ka tänavu esimese kvartaliga võrreldes. See on madalaim teise kvartali tööpuuduse näitaja pärast 2008. aastat.

"Ka registreeritud tööpuudus on järginud sama trendi, langedes teises kvartalis 5,9%ni. Võrreldes statistikaameti tööjõu-uuringu andmetega oli töötukassa registreeritud tööpuuduse alanemise kiirus teises kvartalis aga tagasihoidlikum," kinnitas Kondor-Tabun.

"Tööpuudus kahanes enam pikaajalise ja noorte tööpuuduse vähenemise arvelt. Lisaks on ka mitteaktiivsete inimeste arv teises kvartalis aastatagusega võrreldes vähenenud 2,1% ehk 6900 inimese võrra. Selle tulemusel suurenes ka tööjõus osalemise määr 68,6%ni," lisas analüütik.

Statistikaamet kasutab 2012. ja 2013. aasta tööjõu-uuringu andmetel põhinevate hinnangute arvutamisel arvestuslikku rahvaarvu 1. jaanuari 2012 seisuga, mida pole korrigeeritud viimase rahva ja eluruumide loenduse tulemustega. See võib kaasa tuua hõivatute ja töötute üldarvu ülehindamise, kuid tööhõive ja töötuse suhtarve oluliselt ei tohiks mõjutada.

Statistikaamet korrigeerib 2000.–13. aastate tööjõu-uuringu andmed pärast aastaste rahvaarvude korrigeerimist ning tulemused avaldatakse järgmise aasta esimeses kvartalis.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt