11. september 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Uus iPhone uputab Apple'i aktsiat

Kuigi Apple'i uus kallima otsa telefon iPhone 5S suutis inimestele muljet avaldada, siis hinnatundlikule tarbijale mõeldud iPhone 5C on analüütikute sõnul liiga kallis, et imponeerida inimestele arenevatel turgudel.

Apple tutvustas telefone teisipäeval ning USA aja järgi kolmapäeva hommikuks alandasid Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse ja UBS Apple'i aktsia soovituse neutraalse peale. Põhjuseks tõid kõik kolm 5C kalli hinna, mis ei aita firmal turuosa juurde võita, vahendab MarketWatch.

iPhonce 5C pidi olema Apple'i võti madalama hinnaklassi telefonide turule, eriti riikides nagu Hiina. Analüütikud on aga arvamusel, et praeguse hinna juures ei aita see telefon firmal suurt midagi võita.

Apple'i veebilehel on Hiinas 5C müügis ilma lepinguta 733 dollariga. See on kaugel 400 dollarilist piirist, mis enamike analüütikute sõnul oli viimane hinnapiir Apple'ile, et minna turgudele nagu Hiina.

iPhone 5C on põhimõtteliselt iPhone 5 plastikust ümbrisega ning sellele on antud sama hind, mis firma oleks andnud iPhone 5-le, kui 5S välja tuli. Apple'i varasem praktika on olnud müüa kolme iPhone'i mudelit, mille odavaima mudeli hinnad on vastavalt 0, 99 ja 199 dollarit kaheaastase lepinguga.

"Tegu on samasuguse hinnaskeemiga nagu varasemate generatsioonide puhul - nad pole midagi alandanud," ütles Citigroupo analüütik Glen Yeung. "Nad olid küll järjepidevad, kuid sellest pole neile mingit kasu arenevatel turgudel."

Jefferies & Co analüütiku Peter Miseki sõnul on 5C hind eriti kõrge Hiinas, kuna keskmise leibkonna sissetulek aastas on 5000 dollarit. Tema sõnul üritab Apple õngitseda kallima otsa telefonide turu põhjast, mitte ei taha viia enda toodet laiemale tarbijaskonnale. "See pole üldse loogiline," ütles Misek.

Apple'i aktsia oli New Yorgi aja järgi keskpäevaks 5,8% miinuses, makstes 465,95 dollarit. Firma aktsia oli viimase kahe kuuga tõusnud 20% suuresti just ootuses, et firma toob välja odava otsa telefoni, mis aitaks turgu võita ja käivet suurendada.

 

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt