Indrek Kald • 20. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

IT-ärimees sai rahapesuasjas õiguse

 Kohus mõistis õigeks inimesed ja nendega seotud firmad, keda süüdistati suures rahapesus, sh omaaegse eduka IT-firma Rove Digital juhi Vladimir Tšaštšini.

Kohus leidis, et süüdistatavate tegevuses puudus kuriteokoosseis ning mõistis seetõttu Vladimir Tšaštšini (33), Valentina Tšaštšina (64), Timur Gerassimenko (33), Dmitri Jegorovi (35) ja Konstantin Poltevi (30) ning nendega seotud firmad õigeks, ühtlasi tühistatakse otsuse jõustumisel ka nende varadele seatud arestimised, kirjutas ERR.

Samas ei vabastata Vladimir Tšaštšinit, Gerassimenkot, Jegorovit ja Poltevit vahi alt, kuna nende suhtes on pooleli nende USA-le väljaandmise menetlus.

Riigiprokurör Piret Paukštys kinnitas, et vaidlustab maakohtu otsuse kindlasti Tallinna ringkonnakohtus.

Süüdistuse järgi organiseeris Vladimir Tšaštšin 2006. aastast kuni 2011. aasta novembrini pahavara väljatöötamist, levitamist ja haldamist, mille abil nakatati vähemalt neli miljonit arvutit sajas riigis, et suunata arvutite kasutajaid klikkima määratud reklaame, mille eest saadi tasu internetireklaami vahendamisega tegelevailt äriühinguilt 22 miljoni dollari ulatuses.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt