Tartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad, kes soovivad käivitada näiteks rätsepatakso, hakata Eestis filmide eriefektidega tegeleda või kalanahast aksessuaare toota.
Vaata 12 ideed, mis inkubaatorisse hauduma pääsevad.
- Hendrik Proosa soovib tegeleda filmide järeltöötluse ja visuaalsete efektidega. Tema unistuseks on, et kui paari aasta pärast valmib esimene Eesti ulmefilm, siis kõik efektid ja järeltöötlus võiksid olla eestlaste tehtud, mitte välismaalt sisse ostetud.- Antoniuse õues tegutsev nahakunstnik Tiina Andron arendab eksporti Soome ja Norrasse. Valmivad põnevad kalanahast kotisarjad VionaBlu ja EBEN. Samuti plaanib ta turule tuua oma aksessuaaride brändi.- Triin Kõivupuu on juba asunud turustama omapäraseid disainvalgusteid kaubamärgi all Trinka Design ja alustab lähiajal ka eksportimist.- Milli Maier hakkab tootma ja turustama väärismetallist juukseehteid, millel on mitu funktsiooni.- Kadri Sitska on üle 20 aasta praktiseerinud individuaalõmblust nii lastele, naistele kui ka meestele ja soovib oma ettevõtet alustades rõhuda kiirele teenindamisele ja paneb käima rätsepatakso.- Merileid Varep soovib oma tegevusega ühendada kunstnikke ja kunstiostjaid, luues selleks veebiportaali.- Media Torpedo on noorte meeste ettevõtmine, kes loodavad värskendada Eesti meediamaastikku videoportaali turuletoomisega.- Madis Katz on kunstnik, kes lisaks graafilisele disainile ja maalimisele soovib arendada nostalgilist analoogfotograafial põhinevat „aeglast“ fotograafiat.- Kristel Suigussaare firmalt saab tellida disainerkindaid.- Laura Vähi on kunstnik, kes loob nii vanadesse kui ka uutesse interjööridesse sisekujundust lõuendplafoonide näol.- Signe Noppeli ettevõte pakub enesearengu teenuseid uute meetoditega teraapia abil.- Anti Kustassoo äriidee on alguse saanud nõudlusest baarmenide ja teenindajate koolituste järele ning kavas on luua teeninduskoolitust pakkuv firma, kelle missiooniks on tõsta Tartu teeninduse kvaliteeti.
Äriplaanide kaitsmise komisjoni liige, BDA Consulting OÜ konsultant Elmo Puideti sõnul olid seekordsed äriideed ja -plaanid võrreldes eelmise kaitsmisvooruga realistlikumad. „Esitati palju tootenäidiseid, mis tähendab, et uued ettevõtted on küpsemad alustama. Mitmed uued kandidaatettevõtted näitasid üles julgust asetada end kõrgema hinnaklassi toodete-teenuste hulka. Loometöö sisaldab nii palju erilist ja on õige seda väärtustada.“
Loomemajanduskeskus pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust loomeettevõtjatele. Keskuses tegutseb praegu 36 alustavat ettevõtet, sh fotograafe, filmiloojaid, kunstnikke, disainereid, maastikuarhitekte, muusikuid, kunstivahendajaid, 3D-lahenduste loojaid, koolitajaid jt.
Seotud lood
Tartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse 13 ettevõtjat.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
1
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Viimased uudised
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Hetkel kuum
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Kas saab spekuleerida? Eksperdid selgitavad
Viis sammast, millele ambitsioon rajada
Tagasi Äripäeva esilehele