Tartu loomeettevõtjad kaitsesid äriplaane

Indrek Kald 17. jaanuar 2014, 13:47

Tartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse 13 ettevõtjat.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul iseloomustas uut tugevate äriideede ja oma nägemuse olemasolu. "Keskusel on hea meel näha noorte ettevõtjate küpsemist kogu eelinkubatsiooni vältel. Väga oluline on, et eelinkubatsiooni sisenetaks hea ideega. Edasine töö – konsultatsioonid, koolitused, omavaheline suhtlus –  lihvib algset ideed ja tulemuseks on küps äriplaan," märkis ta.

"Hea on näha nišiärisid, kes eristuvad ja teevad asju teistmoodi," lisas hindamiskomisjoni liige, Tartu Ülikooli Ideelabori juht Kalev Kaarna pressiteates.

Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega noored ettevõtjad:

• Triin Isak (moeateljee Pits) soovib hakata pakkuma pulmakleitidele spetsialiseerunud õmblusteenust, mille kõrval tegelda ka pulmakleitide laenutamise ning disainkleitide müügiga. Mõnusa lisandina tavapärasele moesalongi teenustele plaanib Isak hakata pakkuma ka nn täiusliku ilu paketti, mis tähendab seda, et tulevane pruut ei pea jumestuse, soengu, ehete jms saamiseks ise mööda linna ringi tormama, vaid tal on võimalus tellida kõik vajalik ühest kohast. Ka peigmeestele pakutakse professionaalset moenõu.

• Anneli Tamme (Kingitrükk) hakkab tootma kiirtööna valmivaid omanäolisi kingitusi – klaasist, keraamikast, plastist, tekstiilist jmt esemeid, millele trükitakse kliendi valitud pilt või tekst.

• Tiia-Mai Tiikoja (Ti Amio) loob meestele mõeldud aksessuaaride brändi. Lisaks ehetele plaanib tulevikus pakkuda ka lipsunõelu, kaelarätte ja kelli.

• Joosep Kask (Subjekt) on aastaid tegutsenud operaatorina ja astub inkubatsiooni ideega luua firma, mis ühendaks endas reklaamiagentuuri ja produktsioonifirmat.

• Monika Vilu ja Ott Puija (Plum Studio) ettevõtte näol on tegemist klassikalise reklaamibürooga, mis tegeleb veebireklaamide, kampaaniate, väli-, sise- ja sõidukireklaamide, logode, trükiste jmt kujunduse ja vajadusel printimisega.

• Kristi Mägi ettevõte on alles loomisel. Tootma hakkab ta põnevaid füüsiliselt ruumilisi fotosid ja volditavaid puslesid, lisaks plaanib pakkuda fototeenust.

• Piret Sootla ja Kersti Niglase (Make My Day) näol on tegemist tugeva kooslusega, kus on ühendatud moekunstniku, stilisti, jumestaja, grimeerija ja soengukunstniku oskused. Teenust hakkab Make My Day pakkuma peamiselt filmi-, foto- ja moekunstnikele.

• Ingmar Aija ettevõte hakkab pakkuma peamiselt projekteerijate, geodeetide ja ehitajate töös vajaminevaid virtuaalseid 3D-mudeleid taristualastest projektidest ning AutoCadi ja Civil 3D koolitusi.

• Gen Mandre (4people) eestvedamisel on ellu kutsutud kahest maastikuarhitektist ja kahest insenerist koosnev ettevõte, mis spetsialiseerub säästlikele ja loodustingimustega arvestavatele ehituslahendustele.

• Annika Vaalma ja Liina Laaneoja (Külluslikud Etnokudumid) disainivad ja valmistavad etnostiilis rõõmsavärvilisi rõivaid nii valmistoodangu kui eritellimustena.

• Aleksander Sprohgis ja Aleksandr Šelepin (Evolventa) loovad visuaalselt efektseid esitluslahendusi ruumide kujundamiseks pidude jmt suuremate ürituste ajal.

• Maris Savik (Mimiri) on fotograaf, kelle ettevõte hakkab pakkuma professionaalset teenust kunstnikult kunstnikule. Mimiri potentsiaalsed partnerid tulevad eelkõige foto-, moe- ja muusikamaailmast.

• Tiit Sild (katus.eu) annab tarbijale võimaluse elamu planeerimisel valida tipparhitektuuri tüüpmaja hinnaga – katus.eu leheküljele on koondatud  tipparhitektide loodud tüüpprojektid, mille õigeaegse valmimise garanteerivad tuntud ehitusfirmad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2014, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing