Anu Jõgi • 14 veebruar 2013

Debenhams tuleb Panorama Citysse

Briti kaubamaja Debenhams tuleb 2014. aastal Tallinna kerkivasse Panorama Citysse, selle aasta sügisel peaks nad avama poe Rocca al Mare keskuses.

Riia kauplus avatakse 2014. aasta märtsis ostukeskuses Spice ja Tallinna kauplus 2014. aasta sügisel uues arendatavas ostu- ja meelelahutuskeskuses Panorama City. Panorama City kaubanduskeskus tuleb Tallinna lauluväljaku lähedusse, Narva maantee ja J. Smuuli tee ristumiskohta.

Eelmise aasta septembri lõpus teatas Citycon, et Debenhams avab Eesti esimese kaupluse Cityconile kuuluvas Rocca al Mare keskuses. Siis oli juttu, et kauplus avatakse 2013. aasta sügisel.

Oma Briti pärandi üle uhke Debenhams on juhtiv rahvusvaheline bränd, kellele kuulub 240 kaubamaja 28 riigis. Debenhams müüb naiste, meeste ja laste riideid, kodukaupu, tervise- ja ilutooteid.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Daponi sõnul on Debenhamsil kindel arusaam sellest, milline üks kaubamaja peab olema. „Neil on pikaajaline kogemus kaubamajade rajamisel ja avamisel. Mul on väga hea meel, et meil on võimalus koostöös Debenhamsiga avada kauplused nii Eestis kui Lätis. See leping sobib hästi E.L.L. Kinnisvara strateegiaga tuua ostukeskustesse müügile uusi põnevaid kaubamärke,“ ütles Dapon.

Debenhamsi Balti brändijuhi Vaiva Kirvelaite sõnul näeb ettevõte Balti riikide turul suurt potentsiaali ning soodsat võimalust tuua siia uusi brände ja Briti disainerite loomingu paremikku.“ Eduka äritegevuse aluseks on kaupluste võimalikult head asukohad ja samuti usaldusväärsed partnerid, mille tagasime, kui kirjutasime E.L.L. Kinnisvaraga alla lepingu uute kaupluste avamiseks Spice'i ja Panorama City ostukeskustes."

Debenhams International direktor Francis McAuley lisas: "Meil on hea meel jätkata laienemist Balti riikides koos meie frantsiisipartneriga ja avada esimene kauplus Riias. See on dünaamiline, kiiresti arenev piirkond, kus kaubamajad ei ole siiani piisavalt esindatud. Toome Balti turule oma ainulaadse jaekaubanduse kogemuse koos eksklusiivsete moebrändidega ja keskendume  hinnalistele  disainitoodetele."

Kirvelaite sõnul avatakse Balti riikides kokku kuus kauplust ning Eesti ja Läti uutes kaubamajades leiab tööd rohkem kui 200 inimest.

2014. aasta sügisel avatav Panorama City on moe- ja meelelahutuskeskus, mille  ankurrentnikuks on Rimi hüpermarket. Teiseks võtmepartneriks on Balti riikide suurim rõivaste jaekaubanduskontsern Apranga Group, kes avab keskuses 14 rahvusvaheliselt tuntud moekauplust, sealhulgas kõik Inditex Gruppi kuuluvad kauplused – Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius.

Hetkel kuum