12. september 2013
Jaga lugu:

Kindluse kasv tõi dividendihüppe

Pikka aega omanikutulu võtmata jätnud ettevõtted on hakanud tegema dividendimakseid, mis võib olla märk kasvavast majanduskindlusest ja piisavast finantspuhvrist.

"Sel aastal on järsult kasvanud dividende maksvate ettevõtete hulk, kes varasema viie aasta jooksul kasumieraldisi teinud ei ole," teatas eelmisel nädalal rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Sven Kirsipuu.

Juriidilise isiku tulumaksu laekus augustis 25,3 miljonit eurot, mis on 7,6 miljonit ehk 43,1% rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Sarnaselt eelnevatele on kiire kasv seotud Kirsipuu sõnul just erasektori suurenenud ja sagenenud dividendimaksetega.

Ta märkis, et dividendide väljamakseid mõjutavad nii eelnevate perioodide kogunenud kasumid kui ka ettevõtete investeerimisvajadus tulevikus. Samas ei pidanud Kirsipuu tõenäoliseks sama kiire kasvu jätkumist pikemas perspektiivis. Septembri alguses tutvustatud rahandusministeeriumi suvises majandusprognoosis on võrreldes kevadisega tõstetud 60 miljoni euro võrra juriidilise isiku tulumaksu laekumist

LHV Panga majandusanalüütik Heido Vitsur pidas põhjuseks asjaolu, et palju ettevõtteid ei maksnud aastaid dividende ning nüüd langesid kokku soov dividende saada ja võimalus neid maksta.

"Mingisugune finantsiline tugevus saavutati, puhvrid olid loodud ning siis oli võimalik ja aeg dividende maksta. Ega omanikud lõpmatuseni saa ega taha vaadata, kuidas jaotamata kasum seisab," kommenteeris Vitsur.

Mida prognoosib analüütik lähiajaks ja edaspidi, loe tänasest Äripäeva paberlehest.

Autor: Kadri Põlendik, Ave Lepik

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum