Saaremaa ettevõtja läks poliitikasse

Indrek Kald 11. jaanuar 2014, 07:27

Enam kui 300 töötajaga Saaremaa tööstusettevõtte Merinvest Saksa äripartnerile maha müünud Enn Meri astus poliitikasse.

4. jaanuaril valis mittetulundusühingu Vaba Isamaaline Kodanik üldkoosolek uue juhatuse, kuhu kuulub ka 1990ndate alguses Rootsist Eestisse kolinud Meri.

"Usun sellesse liikumisse, VIKi kui avatud mõttega diskussiooniklubisse. Kõlab võibolla vanamoodsalt, kuid soovin paremat Eestit, sest olen Eesti patrioot," selgitas ta Meie Maale.

"Nagu kõik teavad, on meil neli suurt erakonda, nende poliitilise kultuuri kohta aga ei saa ammu enam midagi positiivset öelda. Erakonnad ei taha või ei ole suutelised ennast muutma," märkis ta. "Asi rikneb riigi tasemel," lisas Meri.

Tema sõnul pole nende eesmärk trügida suurte sekka. "Oleme rahul, kui pääseme riigikogusse ja oleme seal väikese tegijana kaalukeeleks, poliitiliseks "kombluspolitseiks", kellega arvestatakse," rääkis VIKi juhatuse liige.

Enn Meri on Saaremaal loonud kolm firmat: Sartexi, mis toodab endiselt sokke, Saare Martexi, mille müüs Trelleborgile, ja Merinvesti.

2012. aastal müüs Meri 60% Merinvestist kaasomanikele Saksamaalt, jättes endale viiendiku. Äripäeva hinnangul oli Meri müüdud osaluse väärtus 3,4 miljonit eurot. Eelmisel aastal müüs ta sakslastele ka ülejäänu.

"2003 ostsid sakslased osakutest esimesed 20% ja siis oli kokku lepitud, et kui saan 70, on neil õigus veel osta. Hind määrati teatud valemi järgi ja ma olen rahul sellega, mis ma sain," kommenteeris ta suurosaluse müüki.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. January 2014, 12:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing