Kaht Tartu ülikooli spin-off'i pärjati innovatsioonikonkursil

Kadri Bank 21. jaanuar 2014, 16:25

Kaks Tartu Ülikoolist välja kasvanud Eesti ettevõtet pääsesid rahvusvahelise kvaliteediinnovatsiooni konkursil esimese kolme sekka, teatas Tartu ülikool.

Konkursil olid väga edukad akadeemik, biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustavi juhitav AS Icosagen ja üliõpilaste ning noorte teadlaste käivitatud OÜ GreenBead.

1999. aastast tegutsev ASi Icosagen konkursile esitatud töö sisuks oli polükloonsete antikehade tootmine „Golden Egg Technology“ meetodil. 2013. aastal Tartu ülikooli üliõpilaste ja noorte teadlaste käivitatud GreenBead OÜ, kes esitas konkursile nanotehnoloogial põhineva pesuainete korduvkasutamise idee.

Rahvusvahelise konkursi üldvõitjaks kuulutati mikroettevõtete kategoorias osalenud Soome ettevõte StickTech oma uudse ja kuluefektiivse hambaravi tehnoloogiaga „everX Posterior“.

2012. aasta konkursi üldvõitjaks tuli Eesti Sisekaitseakadeemia suurõnnetustele reageerimise virtuaalsete treeningsimulatsioonide teenusega.

Spin-off on ülikoolist väljakasvanud ettevõte, mis põhineb ülikooli aparatuuril ja/või oskusteabel. Tartu ülikooli liikmetega seotud spin-off-ettevõtjaid oli eelmise aasta lõpu seisuga 43, ja nende tegevusvaldkonnad ulatuvad biotehnoloogiast psühholoogiani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 13:27
Otsi:

Ava täpsem otsing