Honda autotootmine USAs hüppeliselt kasvanud

Raido Neemre 28. jaanuar 2014, 22:25

32 aastat peale oma esimese auto ehitamist USAs, on Honda lõpuks jõudnud punkti, kus autotootja on USAs toodetud sõidukite netoeksportija.

Autotootmine USAs on viimastel aastatel hüppeliselt suurenenud, kuna Jaapani autotootja viis tootmisüksuseid kulude vähendamiseks Jaapanist välja.

“Netoeksportija staatuse saavutamine on meie pühendumuse loomulik tulemus ning investeering USAsse ja Põhja-Ameerikasse,” sõnas Honda Põhja-Ameerika president ja tegevjuht Tetsuo Iwamura.

Eelmisel aastal eksportis Honda 108 705 USAs toodetud Honda ja Acura sõidukit ning importis Jaapanist 88 537 sõidukit. Kokku ehitas autotootja 1,3 miljonit sõidukit neljas USA tehases.

Honda netoeksportijaks saamise staatusele aitasid kaasa kaks faktorit, mis muutsid sõidukite ehitamise ja eksportimise USAst Jaapani asemel kasulikumaks.

Esiteks, Jaapani jeeni tugevnemine viimastel aastatel on julgustanud autotootjat mitmekesistama oma toodangut üle maailma.

Peale Jaapanit on USA Honda suurim turg ning kuna dollar on viimase nelja aasta jooksul olnud jeenist nõrgem, viis autotootja mitu oma autotehast üle Ohiosse, Indianasse ning Alabamasse.

Teiseks, kuna USA Honda müüginumbrid kasvasid, avati USAs uued tehased, suutmaks nõudlusega kohaneda.

Viimase kolme aasta jooksul on Honda investeeringu 2,7 miljardit dollarit USA tehastesse. Investeeringu tulemusena kasvas Honda toodang USAs 2013. aastal 7,4%. Eelmisel aastal kasvas Honda USA müük 7,2%.

2013. aastal oli Honda populaarsuselt viies auto USAs ning selle turuosa oli 9,8%.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2014, 22:25
Otsi:

Ava täpsem otsing