Börsid: Föderaalreserv vähendas võlakirjaostu programmi

Raido Neemre 29. jaanuar 2014, 23:13

USA turud kukkusid täna taas, viies endaga kaasa eilse päeva kasumid. Langus toimus tänu Föderaalreservi täna avalikustatud otsusele kärpida igakuist võlakirjaostu programmi veel 10 miljardi dollari võrra 65 miljardile dollarile.

“Meid ei üllataks, kui Föderaalreserv kahandaks oma võlakirjaostu programmi veel 15 või 20 miljardi dollari võrra oma mõnel suvisel kohtumisel ning eeldame, et sügiseks on Föderaalreserv kärpimise lõpetanud, kuid seda juhul, kui majandus jätkab samal kursil,” sõnas U.S. Bank Wealth Management inevsteerimisnõunik Jennifer Vail.

Föderaalreservi otsus oli oodatav ning mitmed turuanalüütikud ütlesid, et poliitikutel ei olnud erilist valikut.

“Kui nad oleksid kärpeplaani seisma jätnud, siis oleksid nad riskinud sellega, et nad saadavad turule signaali, et nad on rohkem mures kui keskmine investor. Seega nad käitusid oodatult,” ütles BTIG turuanalüütik Dan Greenhaus.

Keskpäevaks olid aktsiaindeksid tasa teinud peaaegu pool oma kaotustest, mida põhjustasid mured keskpanga ja valuuta käekäikude üle arenevatel turgudel. “Ma arvan, et investorid hakkavad harjuma mõttega, et Türgi ja Argentiina ei muuda USA aktsiate väljavaateid,” sõnas Greenhouse.

Indeksitest kukkus Dow Jones täna 1,19%, lõpetades päeva 15739,75 punktil. S&P 500 kukkus 1,02% ning sulgus 1774,21 punktil ning Nasdaq lõpetas päeva 1,14% langusega, jäädes 4051,43 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2014, 23:13
Otsi:

Ava täpsem otsing