KredEx Krediidikindlustuse riskiportfell kasvas

30. jaanuar 2014, 11:24

AS KredEx Krediidikindlustus kindlustas eelmisel aastal Eesti ettevõtjate riske ligi 60 riigis, ettevõtete poolt kindlustatud arvete maht kasvas aastaga enam kui 20%, teatas ettevõte.

KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Meelis Tambla sõnul hüvitati aasta jooksul ettevõtetele maksmata jäänud arvetest tulenenud kahjusid enam kui 200 000 euro ulatuses. „Suurim kahjujuhtum oli Leedus, kuid neid esines ka näiteks Taanis ja Eestis. Meie hinnangul on krediidikindlustuslahenduste kasutamine ettevõtetes viimastel aastatel kasvanud,“ sõnas Tambla.

KredEx Krediidikindlustuse riskiportfell kasvas eelmise aasta lõpuks 157 mln euroni, kokku sõlmis oma äripartnerite makseriskide kindlustamise lepingu üle 70 Eesti ettevõtte.

Suuremad kindlustuse sihtriigid olid Soome, Saksamaa, Läti, Poola ja Rootsi. Aasta jooksul kasvasid tegevusmahud  Venemaal, Kasahstanis, Ukrainas ja Valgevenes.

KredEx Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ja aitab kaasa ettevõtete laienemisel uutele eksportturgudele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 13:43
Otsi:

Ava täpsem otsing