Ilves USA asepresidendile: peame olema Ukraina kriisi puhul otsustavamad

04. märts 2014, 08:49

President Toomas Hendrik Ilves kõneles eile hilisõhtul Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Bideniga Venemaa sõjalisest tegevusest Ukrainas.

Eesti riigipea ja USA asepresident leidsid, et tegemist on sõjalise invasiooniga Ukraina vastu, millele demokraatlikud riigid peavad ühiselt, ühtselt ja mõjusalt vastu astuma, vahendas presidendi kantselei.

„Paraku näeme Euroopas veel liiga palju kõhklemist ja kartust. Peame olema üheskoos otsustavamad seismaks nende väärtuste eest, millele toetuvad ja mille kaitseks on loodud nii NATO kui ka Euroopa Liit,“ ütles Eesti riigipea. „See on demokraatliku maailma usaldusväärsuse küsimus.“

Asepresident Bideni algatusel toimunud telefonivestluses tõdes president Ilves, et kriis Ukrainas muudab kogu Euroopa julgeolekut, misjärel peavad oma suhtumist muutma NATO ja EL tervikuna ning kõik liitlased eraldi võetuna.

„Ameerika Ühendriikide panus meie regiooni julgeolekusse ja siinne kohalolek kui heidutus muutub taas järjest olulisemaks,“ sõnas president Ilves.

Telefonivestluses räägiti ka võimalikest sanktsioonidest, mida demokraatlikud riigid saaksid kasutada Krimmis toimuva sõjalise invasiooni ohjeldamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. March 2014, 12:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing