Lang: mis on ühist mr Properil ja Putinil?

Rivo Sarapik 05. märts 2014, 15:28

Nii tuntud puhastuseksperti mister Properit kui Venemaa presidenti Vladimir Putinit ühendab üleloomulik võime eemaldada plekke, kuid ainult telereklaamis, ütles Rein Lang.

"Nii ei leiagi me igast kodust mister Properit ja ei usu ka iga venelane Venemaa väiteid fašismi pealetungist Ukrainas," ütles Lang.

Riigikogu arutas täna Ukraina küsimust. Välisminister Urmas Paet leidis, et peaksime kaaluma kaitsekulutuste kasvu. Äripäev avaldab väljavõtteid Langi kõnest.

- viimase aja geopoliitiliste analüüside autorite ühine nimetaja on uskumus, et kusagil on selline malelaud, mille taga istuvad mingid tegelased, kes liigutavad malendeid, millel endal puudub igasugune võime laual ise astuda. Kosovo albaanlased, eestlased, Krimmi tatarlased ja teised väikerahvad olevat ainult etturid, kellel pole partiis muud rolli kui saada ainult lööduks.

- tõsimeeli räägitakse täna sellest, et Krimmis toimuv on Venemaa õigustatud kättemaks alanduse eest Kosovos. Sõbrad, see mõtteviis pärineb 19. sajandist ja ei sobi 21. sajandisse.

- üleeile ütles Venemaa propagandakanali RT saatejuht otse eetrisse, et tema arvates käitub Venemaa valesti. Kõik RT ingliskeelsed ajakirjanikud on mingil moel levitanud vandenõuteooriat selle kohta, et 11. septembri rünnakud New Yorgi kaksiktornide ja Pentagoni vastu olid tegelikult CIA ja Mossadi ühisoperatsioon, käivitamaks ülemaailmset sõda eesmärgiga teenida transnatsionaalsetele korporatsioonidele kasumit.

- meediaühiskonnas on piir ilukirjanduse ja tegelikkuse vahel hägune. Faktiks võib kellegi silmis saada ilusasti esitatud väljamõeldis ja siis asuvadki kriitikud analüüsima vale kunstilist külge, mitte seda, et tegemist on lihtsalt valega. Jah, käimas on sõda, kuid seda mitte püsside ja pommidega.

- mis on ühist mister Properil ja Vladimir Putinil? Mõlemal on üleloomulikud võimed eemaldada plekke. Ometi on see niimoodi ainult telereklaamis. Nii nagu keeldub punaveiniplekk eemaldumast siidilipsult, keeldub ka eestlane või ukrainlane uskumast jama selle kohta, et nad kiusavad venelasi, olgu siis Narvas või Jaltas. Nii ei leiagi me igast kodust mister Properit ja ei usu ka iga venelane Venemaa väiteid fašismi pealetungist Ukrainas.

- Vene suunalt lähtuvas propagandas hakkab ilmnema juba Odessa stiilis huumorit. Näiteks väitis Venemaa president eile, et vormirõivastust, mida kannavad nn Krimmi kaitsjad, saab osta vabalt poest. Mina kavatsen Viljandi Sangarite Seltsi näitemänguseltsi nimel Venemaa saatkonna kultuuriatašeelt küsida selle poe aadressi, kust saab osta spetsnazi varustust. Tahaks seda väga järgmise aasta muusikalis kasutada.

- meid ei ohusta täna otseselt keegi, küll aga toetame me Eesti valitsuse poliitikat selle kriisi positiivseks lahendamiseks ja loodame oma liitlaste adekvaatsele käitumisele.

- headele kolleegidele Keskerakonnast tahaks soovitada, et nad ütleksid Edgar Savisaarele, et mister Properiga lipsu nühkimine ei anna mitte mingisuguseid tulemusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. March 2014, 15:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing