Sanktsioonid kukutavad börsi

Rainer Saad 21. märts 2014, 09:42

Vene aktsiaindeksid Micex ja dollaripõhine RTS on täna langenud mõlemad vastavalt 3% ja 3,5%, kuna USA kehtestas Venemaale uued sanktsioonid.

USA president Barack Obama ütles eile, et USA kehtestab Krimmi annekteerimise vastusena sanktsioonid Venemaa mõjukate isikute vastu, kelle hulgas on ka valitsusametnikke.

Lisaks eelnevalt 11 isikule kehtestatud nimele, on nüüd nimekirjas 20 uut nime, kelle hulgas on ka Putini administratsiooniülem Sergei Ivanov, duuma asespiiker Sergei Železnjuk, ärimees Gennadi Timtšenko ja Venemaa Raudtee juht Vladimir Jakunin. Ka Euroopa Liit täiendas sanktsioonidega karistatavate venelaste nimekirjas 12 isikuga.  

Vastuseks USA sanktsioonidele, kehtestas Venemaa omapoolsed sanktsioonid 9 USA ametnikule, kelle seas on ka Esindajate koja spiiker John Boehner, Arizona senaator John McCain, Indiana senaator Daniel Coats ja Senati demokraatide liider Harry Reid.

Rubla on euro ja dollari vastu nõrgenenud 0,2%. 

Aasia börsidest tegi täna suurima tõusu Hiina Shanghai börs, mis rallis ligi 3 protsenti. Tõusu põhjuseks oli Hiina regulaatorite leebem suhtumine kinnisvarasektorisse.

Shanghai indeks tõusis 2,8% 2050 punktini, kuna Hiina regulaatorid kiitsid heaks kahe kinnisvarafirma aktsiate müügi. See pani kinnisvarafirmade aktsiad tõusma. China Vanke ja Poly Real Estate tõusid mõlemad üle 6 protsendi. China Merchants Property tõusis 9 protsenti.

Hiina jüaan langes dollari vastu üle 1 protsendi 13 kuu madalaima tasemeni.

Hongkongi börsil rallis ülemaailmse haardega kaubandusfirma Li & Fung aktsia 20 protsenti, kuna ettevõtte eelmise aasta kasum kasvas 17 protsenti. 

Jaapani börs oli kevadise pööripäeva tõttu suletud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2014, 11:00
Otsi:

Ava täpsem otsing