Kompromiss: Ekspress Grupp ostab Õhtulehe

Birjo Must 09. mai 2014, 15:20

AS Ekspress Grupp ja AS Eesti Meedia sõlmisid täna arbitraaživaidluses vahekompromissi, mille järgi maksab Ekspress Grupp Eesti Meediale 2,7 miljonit eurot ning saab enda omandisse ASi Ajakirjade Kirjastus ja ASi SL Õhtuleht aktsiad.

Ekspress Grupp ja Eesti Meedia sõlmisid täna arbitraaživaidluses vahekompromissi, mille järgi maksab Ekspress Grupp Eesti Meediale 2,7 miljonit eurot ning saab enda omandisse ASi Ajakirjade Kirjastus ja ASi SL Õhtuleht aktsiad. Omandatud AS Ajakirjade Kirjastus ja AS SL Õhtuleht aktsiad võõrandab Ekspress Grupp omakorda Janek Veeberi ettevõttele OÜ Suits Meedia vastavalt varem sõlmitud müügilepingule.

Ekspress Grupp ja Eesti Meedia jätkavad arbitraaživaidlust vastastikuste nõuete lõpliku täitmise üle, sealhulgas ASi SL Õhtuleht ja ASi Ajakirjade Kirjastus lõplikud võõrandamise hinnad ning Ekspress Grupi poolne taganemine Express Post ASi aktsiate omandamisest. Ekspress Grupp teatas, et ei anna kuni arbitraaživaidluse lõpuni nimetatud teemal täiendavaid kommentaare.

Jaanuari alguses pöördus Eesti Meedia arbitraažikohtu poole nõudega mõista Ekspress Grupilt välja 8,6 miljonit eurot. Nõude aluseks oli asjaolu, et  Ekspress Grupp on rikkunud pooltevahelist lepingut ega ole tähtajaks tasunud ASi Express Post, ASi Ajakirjade Kirjastus ja ASi SL Õhtuleht aktsiate omandamise ees.

14. märtsil edastas Ekspress Grupp kaubandus-tööstuskoja arbitraažikohtule vastuväited Eesti Meedia esitatud hagile ning oma vastuhagi. Vastuväidetes ning oma hagis esitas Ekspress Grupp kohtule põhjendused seisukohale, et Eesti Meedia on rikkunud aktsionäride lepinguid ning teinud võimatuks Ekspress Grupil realiseerida aktsionäride lepingutest tulenevat ühisettevõtjate väljaostuõigust. Samuti palus Ekspress Grupp kohtult abi pooltevaheliste lepingute jõustamisel.

Oma hagis soovis Ekspress Grupp muu hulgas nõuda Eesti Meedialt välja leppetrahvi ja viivised summas 3,55 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2014, 08:55
Otsi:

Ava täpsem otsing