Tsirkus Arco Vara aktsionäride üldkoosolekul

Juhan Lang 05. juuni 2014, 18:04

Arco Vara aktsionäride koosolekul jäi uute aktsiate emiteerimine heakskiiduta – suuraktsionäride Toomas Tooli ja Arvo Nõgesega seotud ettevõtted hääletasid selle vastu.

Koosolekul viibinud väikeinvestor Vahur Pindma hinnangul pole Arco Vara juhtimine kõige paremas korras. „Lõpuks on väikeaktsionär ikka kurb kui ettevõte ei saa korralikult töötada,“ nentis ta.

Koosolekul lahvatanud sõnasõda oli tema hinnangul seninägematu. „Eks ta natuke tsirkuse moodi välja kukkus seekord,“ rääkis ta. Pindma on enda sõnul aktsiakapitali suurendamise poolt, sest teisi lahendusi ta Arco Varal ei näe.

Arco Vara väikeaktsionär ja kunagine tuntud börsihai Charlie Viikberg koosolekul ei osalenud, ent ütles, et ka tema hääletanuks rahakaasamise poolt. „Selleks, et edasi liikuda on selgelt vaja lisaraha, sellisest vaiksest suremisest nagu praegu, ei võida suurt keegi,“ leidis ta.

Tõika, et Nõges olla neil päevil teinud LHV panga omanikule Rain Lõhmusele pakkumise osta tema ligi pool miljonit aktsiat 2,07 euro eest, hindas Viikberg positiivseks.

„Kui üks suurimaid aktsionäre hindab ettevõtte väärtuseks kaks korda üle turuhinna, siis väikeaktsionär võiks teoorias rõõmustada,“ ütles tänavu 352 833 euro suuruse investeeringuga Tallinna börsile Äripäeva investorite pingereas 48. kohale tulnud investor. Osaühingu OKOB Investi omanikuna kuulub Viikbergile veidi enam kui 8000 euro väärtuses Arco Vara aktsiaid.

Varem on Arco teatanud, et planeeritava kapitali kaasamise eesmärk on aidata kaasa ettevõtte kasvule ning laiendada ettevõtte elamispindade arendustegevust Eesti ja Läti kasvava elanikkonnaga linnades, kusjuures hinnanguliselt vähemalt 80% ressurssidest paigutataks Eesti ja Läti turule ning kuni 20% Bulgaaria või uutele turgudele.

Juhul kui ettevõtte viimaks sünergia suudaks saavutada, ei pidanud Pindma 20% tootlust võimatuks. Positiivse külje pealt tõi ta välja LHV suurosaluse. Kokkuvõtlikult hindas väikeinvestor Arco aktsiat siiski tööõnnetuseks. „Samas ei ole lootusetuid olukordi, on saamatud inimesed,“ lisas ta.

390 370 euro väärtuses investeeringutega  investorite TOPis 39 kohale jäänud Pindmal on Arco aktsiaid veidi enam kui 3200 euro eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. June 2014, 14:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing