Nõges: jään ellu ka nõukoguta

Juhan Lang 12. juuni 2014, 14:16

Seda kohta ma üle ei tähtsusta, ütles Arco Vara suuraktsionär ja nõukogu liige Arvo Nõges, keda mõned kaasosanikud soovivad nõukogust välja arvata.

"Ega nõukogu koht pole loodud seal kinnijäämiseks – olen ka ilma selle kohata suutnud elada, elan ka selleta edasi, kui nii peaks minema," ütles Nõges Äripäevale. "Aga parim kaitse on rünnak – enda eksimused, valed ja lepingurikkumised ei vaja kommenteerimist, vaid on vaja järjest uusi tegevusi tekitada," lisas ta.

Viimasega kritiseeris suuraktsionär ettevõtte juhti Tarmo Silda, kes viimasel aktsionäride koosolekul päris Nõgeselt avalikult, kas viimane on pakkunud LHV suuromanikule Rain Lõhmusele müüa oma Arco Vara aktsiaid pea kahekordse turuhinnaga. "Väikeaktsionäridel tuleks küsida, milline on nõukogu liikme vastutus ja roll ja kuidas on võimalik, et 13. mail ütleb ta ühte ja nüüd vastupidist," kurjustas Sild läinud nädalal.

Talle vastanud Nõges oli küsimuse peale üllatunud. "Mul on konfidentsiaalne leping Rain Lõhmusega ja mis mõttes ta lekitab sellist informatsiooni kolmandatele isikutele. Tegemist on minu äri puudutava infoga," ütles ta.

Nõges möönis täna, et Sild võiks vastata tema läinud nädalal avaldatud vastulausele. Nimelt avaldas Nõges läinud nädalal Äripäevas arvamusloo, milles väitis, et Tarmo Sild oli teadlik lepingu täitmisega seotud asjaolude konfidentsiaalsusest.

"Tema kätte on kahetsusväärsel kombel antud sellist info, aga ta ei kõhkle seda kasutamast, tekitades nii moraalset kui majanduslikku kahju minule kui lepingu osapoolele, sest lepingu kohaselt ma ei saa selle sisu rohkem avada," kirjeldas Nõges. "Ta võiks kas siis kinnitada või lükata ümber minu viimase vastulause väited – seal on piisavalt seda, mis kogu tema varasemad jutud tühjaks muudab," lisas ta täna.

Tarmo Sild ütles, et mis puutub Arvo Nõgese isikliku suhtlusesse, siis ettevõtte arengu ja kõikide aktsionäride kasu seisukohalt on see väheoluline. "See ei tohiks segada keskendumast sellele, mis on ettevõttele tõesti oluline. Selleks on aktsiakapitali suurendamine. Ja ma jään seejuures oma varasemalt väljendatud seisukohtade juurde."

Ta lisas, et aktsionär, kes tõstab aktsiad oma ühest taskust teise, kahju ei kanna sõltumata sellest, mida ta räägib. Kahju kannaks ettevõte tema kinnitusel juhul, kui üks aktsionär püüab müüa oma aktsiad turuhinnast ligi kaks korda kallimalt teisele aktsionärile, kes muidu paigutaks oma vaba raha emissiooni teel ettevõttesse.

"Ettevõttele ja sedakaudu aktsionäridele jäänuks miljon vähem, ennast välja müünud aktsionär saanuks miljoni endale," rääkis Sild. "Aga nii õnneks ei läinud."

Täna teatas Arco Vara börsile erakorralise koosoleku kokkukutsumisest, kus soovitakse lisaks rahakaasamisele välja vahetada välja nõukogu liikmed Arvo Nõges, Toomas Tool ja Stephan Balkin.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2014, 11:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing