Arco Vara sissisõjast

09. juuni 2014, 09:27

Viimastel päevadel on Arco Vara juhataja Tarmo Silla suust kõlanud turumanipulatsiooni süüdistused, mille objektiks olen mina, kirjutab Arco Vara nõukogu liige Arvo Nõges.

Olen tänaseks teinud enda nimel taotluse finantsinspektsioonile alustada menetlust Arvo Nõgese ja/või Gamma Holding OÜ vastu, selgitamaks, kas viimaste päevade väljaütlemised siseinfo valdamisest tulenevast eelisseisundi kasutamise ja/või mõjuvõimuga kauplemise kohta Tarmo Silla poolt leiavad kinnitust või tuleb need ümber lükata. Olen edastanud palve Tarmo Sillale, et ka tema pöörduks FI poole ja teataks temale teadaolevatest turu kuritarvitustest.

Kurikuulsa üldkoosoleku hääletamistulemuse eelloost. Kapitali kaasamise protsess saab alguse 21.02.14 nõukogu koosolekust, kus see küsimus esimest korda päevakorda pandi. Toimunud hääletusel olin sellele ainukesena kohalolnuist vastu mina. Pakkusin alternatiivseid lahendusi ja võimalusi. Kahjuks see ei leidnud teiste nõukogu liikmete poolt kinnitust. Sellelt nõukogu koosolekult puudusid kõik Baltplastiga samastatavad nõukogu liikmed.

Nõukogu 13.05.14 koosoleku otsuse poolthääletamise kohta on teine "kahtlusalune" Aivar Pilv öelnud: selleks hetkeks, kui kõik tegevused ja kulutused olid tehtud, ei olnud nõukogul enam muud rolli kui suunata protsess oma loogilise finaali suunas ehk anda küsimuse otsustamine edasi aktsionäridele, mida me ka tegime.

Ülejäänu on teada. Teada pole avalikkusele ainult see: Tarmo Sild oli teadlik, et ma ei ole seda protsessi toetanud algusest peale, vähemalt mitte praegu ja sellistel tingimustel.

Ostueesõiguse lepinguga kaasnevast segadusest. Sellise lepingu olemasolu kohta on olemas börsiteade 19.06.13 ja seal on ammendavalt kirjeldatud lepingu sisu. Muud andmed lepingu ja selle sisu kohta on konfidentsiaalsed. Tarmo Sild teab seda, sest esiteks oli ta lepingu lõppviimistleja ja teiseks oleme esitanud lepingu Arco Vara juhatajale, et koostad börsiteade.

Niisiis, Tarmo Sild teab, et lepingu täitmisega seotud asjaolud on konfidentsiaalsed, tema kätte on kahetsusväärsel kombel antud sellist info, aga ta ei kõhkle seda kasutamast, tekitades nii moraalset kui majanduslikku kahju minule kui lepingu osapoolele, sest lepingu kohaselt ma ei saa selle sisu rohkem avada.

Minu poolt on olnud tegemist korrektse lepingu täitmisega, sellest annavad tunnistust järgnevad asjaolud:

1) Gamma Holding OÜ soovib võõrandada enda aktsiad uuele osanikule ja vastavalt ostueesõiguse lepingule on ta kohustatud teavitama teisele poolele aktsiate võõrandamise kavatsusest ja võõrandamishinnast;

2) lepingu teine pool ei vasta kokkulepitud tähtaja jooksul, mis tähendab, et ta ei soovi ostueesõigust kasutada;

3) Gamma Holding OÜ võõrandab aktsiad uuele omanikule, vaata börsiteadet 05.06.14.

Ülejäänud Arco Vara puudutavaid küsimusi soovin edaspidi lahendada ettevõttes, mitte ajakirjanduses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. June 2014, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing