Vaata variisikute probleemi käsitlevat artiklite seeriat

Marta Jaakson 13. juuni 2014, 10:41

Eelmisel neljapäeval avasime variisikute probleemi käsitleva artiklite seeria. Variisikutele kuulub ligi pool Eesti ettevõtete maksuvõlast, mille kätte saamine on suuresti ebatõenäoline.

Äripäeva katsest selgus, et tülikast ja võlgades firmast saab vabaneda näiteks siis, kui see tankistile müüa. See on odav ja lihtne. Eksperimendi võtab kokku video: VIDEO: tankist vabastab võlgades firmast imelihtsalt, loe ka artiklit Tankistiteenust saab osta lihtsalt.

Loo üks peategelasi oli kodutu mees, kellest sai pealinna uue passi järele minnes mõne tunniga kahe, seni tuntud restoraniärimehele Rein Kärkile kuulunud maksuvõlaga ja raskustes firma omanik. Miks ta need firmad enda nimele lasi kirjutada, loe lähemalt artiklist: Kodutu sai variisikuks mõne tunniga ja vaata videost: VIDEO: Tankist: polnud aega pabereid läbigi lugeda.

Äripäevale võlgades firma vabastamise teenust pakkunud firmade likvideerija rääkis, et mõistab oma tegevuse negatiivset külge, ent soovib aidata neid, kes tõesti on hätta jäänud. Maksuameti jõudlus tankistide püüdmisel on aga tema hinnangul väike. Miks see nii on, vaata lähemalt videost: VIDEO: Likvideerija: keegi ei jää tahtlikult võlgu.

Kuidas tülikast ja võlgades firmast vabaneda, loe lähemalt artiklist: 5 sammu, kuidas firmast vabanetakse. Muu hulgas reastasime üles 22 isikust koosneva nimekirja aktiivsematest firmade matjatest. Pingerea aluseks võtsime likvideerimisteenuse pakkujad ja nendega seotud isikud. Firmadel, mille juhatuses nad on, tekkis maksuvõlg juba enne nende juhatusse saamist. Tabeli koostamisel oli abiks krediidiregister.ee. Vaata tabelit lähemalt artiklist: Vaata aktiivsemaid firmade matjaid.

Kui rahandusminister kahtlustab kõiki ettevõtjaid pettustes ja sunnib neid tehingutest ja äripartneritest aru andma läbi 1000euroste arvete, siis äriregister usub ettevõtjate siirusse ja aususesse. Seda kasutavad ära aga tankistid ja libalikvideerijad. Kui andmete kontrolli ei tugevdata, on maksuameti hinnangul tegemist lihtsalt sisutühja andmete kogumisega. Lähemalt loe artiklist: Nõrk lüli äriregistris.

Millised ühed klassikalised tankistid on, kirjutas Äripäeva ajakirjanik Hannes Sarv, tuginedes kohtumaterjalidele, Tankistide välimääraja.

Muu hulgas avastas maksuamet, et Eesti tuntuimate tankistide Popa Kornelia ja Yalniz Asiri isikute allkirjaõigsust kinnitanud notar on surnud, Popa Kornelia maksuvõlg on 2,3 miljonit eurot. Loe lähemalt artiklist: Popa Kornelia ja Yalniz Asir on juhatustes võltsitud volikirjaga

Samuti avaldasime kaks maksuamti uurimise all olnud juhtumit. Üks neist rääkis loomakasvatusega tegelevast äriühingust, mis ootamatult esitas tagastusnõude hoopis romukulla soetamisel tasutud käibemaksu tagastamiseks. Loe lähemalt artiklist: Invaliidist loomakasvatajast sai ootamatult kullaärimees

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2014, 10:41
Otsi:

Ava täpsem otsing