5 sammu, kuidas firmast vabaneda

Marta Jaakson 05. juuni 2014, 15:53

Äripäev selgitas välja, kuidas tülikast võlgadega firmast likvideerija abil vabanetakse.

Probleemides ja võlgades ettevõtja vangerdab end tülikast firmast vabaks tankistide abiga, kirjutab Äripäev homses kaaneloos.

Tavaliselt kulub selleks viis sammu, kuid alati ei kaasne sellega omanikule kergendus, vaid hoopis üllatus.

1. Omanik otsib väljapääsu.

Raskustes äriühingu omanik kontakteerub likvideerimisteenuse pakkujaga. Likvideerija annab talle kohe kolm võimalust: pankrot, äriühingu müük ja tankist. Soovi korral pakub ka välismaal asuvat tankisti, keda on seadusandlikel instantsidel keerulisem tabada.

2. Uued juhid tüüri juurde.

Tehing vormistatakse ettevõtjaportaalis või notaris. On juhtumeid, kus notaris esitati uueks omanikuks või juhatuse liikmeks välismaal elav isik, kes justkui on teinud volikirja tema esindamiseks. Sageli juhtub, et volikirjad on võltsitud.

3. Tankist võtab ohjad üle.

Inimene nii-öelda müüb oma firma maha, makstes selle eest ca 400 kuni 1500 eurot. Firma n-ö ostnud likvideerija paneb oma tankisti juhatusse.

4. Käibemaksukohustuslasi noolitakse.

Käibemaksukohustuslased on libalikvideerijale erilised kommid, nende abil sooritatakse käibemaksupettusi. Libalikvideerija avab konto paljudes pankades ja hakkab arveid müüma.

5. Mure tuleb bumerangina tagasi.

Oma firma "müünud" inimene kutsutakse umbes aasta pärast tehingut maksuametisse ja politseisse tunnistajana ülekuulamisele käibemaksupettusega seotud kriminaalasjas. Unistus valutult võlgadest ja probleemidest lahtisaamisest pöördub kardinaalselt ning tihtilugu muutub olukord veelgi hullemaks - puuduvad dokumendid enda naha mingilgi määral päästmiseks ning võlasummad on mitmekordistunud.

Allikas: Äripäev, maksuamet

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2014, 14:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing