Tahtsin firmat teha, et raha teenida

Marta Jaakson 08. juuni 2014, 10:59

Sotsiaalkeskuses elav peatraumaga töövõimetuspensionär tahtis luua ettevõtte, et raha teenida aga ei mäletanud ei oma kontori aadressi, ega seda kellele kauba müüs, raamatupidaja nimigi oli kahtluse all.

Kui maksuamet äriühingu käibemaksukohuslase registreerimisnumbri kallale läks ilmus muidu tabamatuks jäänud äriühingu juhatuse liige otsemaid maksuameti teenindussaali ja avaldas kohtumiseks palavat soovi, paberid kaenlas.

Juhatuse liige rääkis, et tahtis firmat teha, et raha teenida ning soovis tegeleda vahendusteenustega. Firma ostis sotsiaalkeskuses elav peatraumaga töövõimetuspensionär 1400 euro eest. Kauba eest maksis ta 4000 eurot.

Maksuametnike küsimusele, kust raha tuli vastas ta, et tal raha ikka koguneb. Raha oma elamise jaoks tal aga pole ja nii ongi sunnitud sotsiaalhoolekandekeskuses elama. Isik rääkis, et on hetkel töötu ja 75 protsenti peatraumaga töövõimetuspensionär, kes käib tihti Paldiski maantee psühhoneuroloogia haiglas.

Tema vahendusega tegelev firma ostis aga ühest Ukraina firmast loomasööta, mis oli firma nimi ja kust ta selle leidis ta ei mäletanud. “Vist leidsin firma internetist. Mul on üldse mäluga probleeme,“ ütles ta maksuametnikele. Kui palju loomasööta ostis ta samuti ei mäletanud. Lepingu saatis Ukraina firma väidetavalt faksiga, mis asub firma kontoris. Kontor asub tema sõnul kusagil Peterburi maanteel, maja numbrit kehv mälu samuti meenutada ei suutnud.

Rahade kohta ei osanud ta samuti midagi öelda. Rääkis vaid, et on vahendanud ka transporditeenuseid, kõik olla arvete peal kirjas. Deklaratsioonid esitas tema raamatupidaja kelle nimes ta samuti päris kindel ei olnud, ent üsna veendunud oli ta selles, et ka tema töötab tema ettevõtte Peterburi maanteel asuvas kontoris, mille täpset aadressi ta ei mäletanud.

Tegemist on ühe juhtumi kirjeldusega, millega Äripäev puutus kokku reedel ilmunud varisikute ja tankistide lugusid tehes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2014, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing