Koolide lepingud tõid hiigelkasumit

Koit Brinkmann 02. juuli 2014, 08:12

Tallinna linnal on nelja ettevõttega leping 16 kooli ning kahe lasteaia remondiks ja haldamiseks, kokku teenisid lepingupartnerid mullu 7,4 miljonit eurot puhaskasumit.

Enim on koolide lepingutega seoses kirjutatud kinnisvara- ja turvaettevõtja Urmas Sõõrumaa firmast Vivatex Holding ning ehitus- ja kinnisvaraettevõtjate Jaanus Otsa ja Olaf Hermani firmast BCA Center.

2006.a Tallinna linnavalitsusega sõlmitud lepingute järgi renoveeris kumbki ettevõte viis kooli ning seejärel haldavad neid järgmised kolmkümmend aastat. Tallinna linn maksab ettevõtetele vastavalt konkursil pakutud hinnale renti.

Vivatex Holding sai mullu linnalt 4,5 miljonit eurot. Ettevõtte puhaskasumiks tuli ligi 2,8 miljonit eurot. Kokku on puhaskasumit kogunenud 10 miljonit eurot.

BCA Center suuromanikud on läbi firmade Otsa ja Herman, lisaks kuuluvad väiksemad osad firmade kaudu Eve Hermanile ja Luksemburgi ettevõttele Callisto S.A.

Omanikele maksti mullu dividendideks 600 000 eurot ning aasta varem 290 000 eurot. BCA Center eelmise aasta puhaskasum oli 2,33 miljonit eurot.

Lisaks on Tallinna linnal leping OÜ-ga Kooliarendus, kes 2010.a renoveeris 9,3 miljoni euro eest neli kooli. Linn maksis eelmisel aastal Kooliarendusele kasutusrenti 1,8 miljonit eurot ning ettevõte lõpetas aasta 1,2 miljoni euro suuruse puhaskasumiga. Leping linnaga kestab 2039. aastani.

Ettevõtte omanike hulgas on firmade kaudu Tiit ja Toomas Kõuhkna, Aivar Tuulberg, Raivo Rand, Vallo Paal, Jaanus Otsa, Olaf Herman ning veel rida Astlanda Ehitusega seotud ettevõtjaid.

2011.a sõlmis Tallinna linn hoonestusõiguse- ja üürilepingud K&L Arendus OÜ-ga kahe koolimaja ja kahe lasteaia renoveerimiseks. Ettevõte investeeris hoonete kordategemisse 9,8 miljonit eurot. Eelmisel aastal sai K&L Arendus linnalt üüritulu 1,8 miljonit eurot ja aasta lõppes 1,1 miljoni eurose kasumiga.

Ettevõtte omanikeks on Eve Herman, Kaupo Kolsar, Kajar Kruus, Luksemburgi ettevõte Callisto S.A, advokaadibüroo Kaevando & Partnerid ning advokaadibüroo Glimstedt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2014, 08:29
Otsi:

Ava täpsem otsing