Saksamaa majandus pole immuunne

Sirje Rank 25. juuli 2014, 11:37

Kasvavad pinged Ukrainas ja Lähis-Idas koos aeglustuva majanduskasvuga õõnestavad Saksa ettevõtjate tulevikuoptimismi.

Täna avaldatud Saksamaa Ifo instituudi ärikliima indeks, mille aluseks on intervjuud 7000 tippjuhiga, oli juulis kolmandat järjestikust kuud languses.

Indeksi näit alanes juuni 109,7 punktilt juulis 108 punktile, vahendas agentuur Bloomberg. See oli suurem langus kui Bloombergi küsitletud analüütikud olid prognoosinud.

Saksa majandusest on viimasel ajal tulnud mitmeid aeglasema kasvu märke. Mais kahanes tööstustoodang kolmandat järjestikust kuud, tööstuse tellimused on languses ja jaemüük kaks järjestikust kuud kahanenud.

Saksamaa keskpank prognoosis sel nädalal, et Saksamaa SKP, mis esimeses kvartalis kasvas 0,8%, võis jääda teises kvartalis samale tasemele. Poliitiline ebastabiilsus osadel Saksamaa eksporditurgudel varjutab kasvuväljavaateid.

"Saksamaa ei ole geopoliitilistest pingetest isoleeritud ja firmad on mures olukorra pärast Ukrainas," ütles DZ Bank AG ökonomist Michael Holstein. "Majanduskasvu aeglustumine teises kvartalis oli ootuspärane, kuid tagasiminek võib olla arvatust suurem."

Teises kvartalis vähenes majandusaktiivsus ehitussektoris, tööstust tõmbasid tagasi poliitilised probleemid väljaspool riiki, märkis Saksamaa keskpank.

Samas annab värske ostujuhtide indeks lootust, et mõõnahetk majanduses jääb ajutiseks.

Saksamaa keskpank prognoosib tänavu Saksamaa majanduskasvuks 1,9% ja tuleval aastal 2%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. July 2014, 11:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing