Masinatööstuses kasvas hõivatute arv

25. juuli 2014, 11:01

Vaatamata tootmismahu langusele suurenes hõivatute arv masinatööstuses aastaga ligi viis protsenti ja palgad tõusid Eesti keskmisega samas tempos.

Kokkuvõttes suurenesid tööjõukulud enam kui kümnendiku võrra, kuid kogukulud mõnevõrra vähenesid, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Tootmine vähenes eelmisel aastal viis protsenti. Kuna hinnad püsisid stabiilsena, langes ka müügimaht samas suurusjärgus. Müügi languse tõi kaasa ekspordi vähenemine, kuid siseturu müük püsis paigal. Suurematest eksportturgudest langes müük Soome, teiste olulisemate riikide osas oli pilt positiivsem.

Üle poole investeeringutest suunati masinatesse ja seadmetesse. Teisteks olulisemateks valdkondadeks olid ehitamine ja rekonstrueerimine ning transpordivahendid.

Eesti Konjunktuuriinstituudi koostatud kindlustunde indikaator oli masinatööstuses madalam kui 2012. aastal, tellimusi oli tavalisest vähem. 2014. aasta algus oli sarnane kui aasta tagasi, mõne näitaja osas oli pilt veidi parem, kuid lähituleviku väljavaateid hinnati siiski üsna tagasihoidlikult.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. July 2014, 11:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing