Raido Neemre • 16. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Suurbritannia on investorite hulgas kõige ebapopulaarsem piirkond

Šotimaa iseseisvuse referendum on ukse ees ning negatiivne suhtumine Suurbritannia aktsiatesse on üha süvenenud; seda lausa nii palju, et Bank of America Merrill Lynch on riigi sildistanud, kui maailma kõige ebapopulaarsem regioon investorite seas.

Panga sõnul ei ole põhjuseks mitte ainult neljapäeval toimuv hääletus, vaid investorid soovivad piirkonnast ka pikas perspektiivis eemale hoida.

Umbes 16% panga igakuise fondijuhtide küsitluse raames küsitletud investoritest märkisid, et nemad hoiavad Suurbritannia aktsiatest pigem eemale. Tulevikku vaadates on Suurbritannia samuti üks ebapopulaarsemaid piirkondi investorite seas ning ca 14% märkis, et ei plaani tuleva 12 kuu jooksul sinna investeerida.

Veelgi enam, viiendik küsitletud investoritest märkis, et Suurbritannial ei ole just kõige parem kasumiväljavaade.

“Suurbritannia on sellel kuul juurutanud oma staatust, kui maailma kõige ebapopulaarsemat regiooni investorite hulgas,” märkis BofA ML investeerimisstrateeg Michael Hartnett.

“Inglismaa investeeringute hulk on langenud madalaimale tasemele alates 2013. aasta veebruarist ning see on juba neljas järjestikkune kuu kukkumist,” tõdes Hartnett.

202 küsitletud fondijuhti, kes kontrollivad kokku 556 miljardi väärtuses vara, ei ole aga ainsad, kes on eesseisva referendumi pärast mures.

Ka riskifondide juhid soovivad kaitsta oma portfoolioid ning vaatavad üle oma pikaajalisi positsioone naela tugevnemise osas dollari suhes. Hetkel on naela väärtus aga nõrgenenud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt