18. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Investori uus armastus – Šveitsi beebitoit

Üha enam investoreid otsib ­Euroopa olematu majanduskasvu ja ülimadalate intressimäärade olustikus varjupaika ettevõtetes, mis müüvad vähiravimeid ja beebitoitu.

Need firmad ei tegutse aga ainuüksi turvalises valdkonnas, vaid on ka Šveitsi päritolu.

Lisaks suunavad investorid hulga raha indeksitesse, mis järgivad sealseid ettevõtteid, kirjutas Bloomberg.  Kusjuures ootused Šveitsi börsi­indeksisse kuuluvate aktsiate kõikumise suhtes on koguni 28% madalamad kui Euroopa omade puhul.

On üsna märkimisväärne, et Swiss Market indeksisse (SMI) kuulub kolm neljast Euroopa suurimast börsiettevõttest – Novartis AG, Roche Holding AG ja Nestle SA. Kuna nende firmade aktsiad on tänavu tõusnud enam kui 7%, siis on see aidanud SMI-l edestada Euro Stoxx 50 indeksi liikumist ning jõuda oma kõrgeimale tasemele alates 2007. aastast.

Boonuseks head dividendid. Lorne Baring B Capitalist märgib, et euroalal valitseb majanduse aeglustumise risk hoolimata sellest, et Euroopa Keskpank lubab uusi stimuleerimismeetmeid. “Šveits pakub turvalisi võimalusi investoritele, kes otsivad euroopalikku olemust, aga on mures kasvu pärast,” märkis Baring.

“Tervishoiu- ja toidusektor, mis domineerivad SMIs, on jahenemise kontekstis üpris vastupidavad. Šveitsi ettevõtetel on head rahavood ja ka ­dividenditootlus on atraktiivne,” lisas ta.

Baringu firma portfelli kuuluvad samuti Šveitsi aktsiaid, nagu näiteks UBS ja Novartis, mis koos Roche ja Nestle’iga moodustavad enam kui kaks kolmandikku SMIst.

SMI indeksi ettevõtted maksavad sel aastal dividendi umbkaudselt summas 302 dollarit aktsia kohta, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui Euro Stoxx 50 indeksi puhul. Šveitsi majandus kasvab Bloombergi küsitletud analüütikute hinnangul tänavu 1,8%.

Septembri kahe esimese nädalaga panid investorid umbes 207 miljonit dollarit iShares MSCI Switzerland Capped ETFi. Samal ajal on sealt välja voolanud umbes 70 miljonit dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt