Raha voolab riskivõlakirjadest välja

17. oktoober 2014, 20:18
Raha
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141017/BORS/141019661/AR/0/AR-141019661.jpg

Paanika USA aktsiaturul mõjus halvasti ka riskivõlakirjadele, millest investorid hakkasid maailmamajanduse negatiivsete väljavaadete tõttu kõrvale hoiduma.

S&P500 ja teised indeksid liiguvad korrektsiooni poole ning see viis alla ka riskantsete võlakirjade hinna.

Keskmine tootlus tõusis sel nädalal 26 baaspunkti võrra – see on ettevõtete võlakirjaturul väga suur liikumine – ning jõudis 6,47 protsendini. See on Barclays' panga sõnul terve aasta kõrgeim tase. Võlakirjade puhul liiguvad hind ja tootlus vastupidises suunas – kui hind kerkib, siis tootlus langeb, kui hind aga langeb, siis tootlus tõuseb.

Täna võlakirjade hinnad veidi aga kallinesid ning tootlus langes 6,43 protsendi peale. Seda võib seostada aktsiaturuga, kus täna on näha päris tugevat taastumist.

„Kõrge tootlusega võlakirjade turg ei liigu enam sirges joones,“ ütles investeerimisfirma Payden & Rygel portfellihaldur Sabur Moini. „Volatiilsus on oluliselt kasvanud.“

Riskivõlakirjad on olnud alates juulist surve all, mil Föderaalreservi juht Janet Yellen hoiatas „äärmuselikest“ hinnatasemetest mitmetes varaklassides. Ta mainis ära ka riskantsed ja kõrge tootlusega ettevõtete võlakirjad.

Investorid tõmbasid riskivõlakirjadega tegelevatest ETFidest (börsil kaubeldav fond) sel nädalal välja täiendavad 549 miljonit dollarit. Sel aastal on väljavool olnud kokku 5,5 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2014, 20:18
Otsi:

Ava täpsem otsing