Mari Mets • 5. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Arumäe ei soovi stagneeruda

Ruta Arumäe läheb Rõivase nõunikuks.  Foto: Raul Mee

Liiga kauaks ühele kohale jäämine tekitab stagneerumise ja ma ei soovi seda ei isiklikus plaanis ega riigile, ütles peaministri uus majandusnõunik Ruta Arumäe.

Praeguseks hetkeks on Arumäe sõnul tema plaanid tehtud vaid järgmiseks neljaks kuuks, olles peaministri majandusnõunik. „Sellest edasisi plaane veel ei ole, teen need peaministri majandusnõuniku töölepingu lõppemisel,“ lisas ta.

Peaministri majandusnõuniku koha vastuvõtmise ajendiks oli Arumäe kinnitusel soov midagi ära teha seal, kus riigi strateegilisi suundi otsustatakse. „Soovin anda oma panuse sellesse, et riigi majanduspoliitika kulgeks eesmärgistatult ning eri valdkondades tehtavad otsused oleksid ka suures pildis üksteisega kokkukõlavad,“ ütles Arumäe. „Üks inimlik aspekt on praeguse majandusseisaku juures ka see, et majanduskriisi järgselt ei julge inimesed enam eriti töökohti vahetada või ei näe nad selleks võimalusi. Liiga kaua ühele kohale jäämine tekitab stagneerumise ja ma ei soovi seda ei isiklikus plaanis ega riigile, olen SEBs töötanud juba 11 aastat,“ sõnas ta.

Arumäe eelkäija peaminister Taavi Rõivase majandusnõuniku ametis oli üleeile rahandusministri tööd alustanud Maris Lauri, kes ei soovinud oma ametijärglase teemat kommenteerida. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt