Marta Jaakson • 20. november 2014
Jaga lugu:

Õiguskantsler: riik on lubamatult apaatne

Õiguskantsler Indrek Teder  Foto: Meeli Küttim

Seadusandja passiivsus ja arrogants elektrirajatiste talumistasude teemal on lihtsalt lubamatu, märkis õiguskantsler Indrek Teder.

Täna toimuval Energia aastakonverentil tõdes Teder, et seadusandja eirab riigikohtu otsust, mis andis juhised talumishüvitiste tasumisega edasi tegelemiseks. Nimelt ei ole seadusandja ja ministeerium valmistanud ühtegi eelnõud, et maaomanikele mõistlikku talumishüvitist maksta.

Uus regulatsioon on Tederi sõnul varjusurmas seetõttu, et justiitsministeeriumi kinnitusel seisab selle rakendamine keskkonnaministeeriumi taga.

Tederi sõnul on riik seisukohal, et maaomanik ja võrguettevõtja leppigu omavahel ise kokku. „Kui kerge on maaomanikul ja võrguettevõtjal kokku leppida, kui ministeerium ja seadusandja ei ole suutnud kümne aasta jooksul kokku leppida. Eleringile on kulukas ja mahukas iga maaomanikuga läbi rääkida,“ nentis ta.

Teder rõhutas, et talumistasud mõjutavad kogu ühiskonda, kajastudes võrguteenuste hinnas. Tema sõnul on lubamatu, et sellises küsimuses valitseb õigusselgusetus ja määramatus. „Olen seitse aastat olnud õiguskantsler ja kogu aeg seda menetletakse. Tulemus maksab - otsustame ära,“ ütles Teder.

Tema sõnul on seadusandja tegevusetus lihtsalt kurb ning on taunitav, et justiitsministeeriumi esindajad on tunnistanud, et ei saa midagi olukorra muutmiseks teha. „On lubamatu, et ministeeriumi esindajad, kelle töö on välja mõelda regulatsioon, näitavad sellist apaatset suhtumist,“ nentis Teder.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum