Pariis ei soostu venelastele Mistrali andma

25. november 2014, 12:57
Mistral-tüüpi dessantlaev
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141125/NEWS/141129818/AR/0/Mistral.jpg

Venemaa ei ole endiselt täitnud esimese Mistrali üleandmiseks vajalikke tingimusi, teatas Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius agentuurile France-Presse.

"Meie hinnangul ei ole üleandmistingimused täidetud - see on ilmselge," ütles Fabius. "Piisab, kui vaadata, mis toimub praegu Ukrainas."

Rääkides Mistralide üleandmise uutest tähtaegadest teatas Fabius, et need on lepingus kirjas. Rohkem ta seda teemat ei kommenteerinud.

Äsja teatas ka Prantsusmaa president Francois Hollande, et Mistralide üleandmine on peatatud. Elysée palee pressiteenistus lisab, et põhjuseks on terav olukord ida-Ukrainas.

Moskva on jäänud äraootavale seisukohale. Lenta.ru tsiteerib Venemaa kaitseministri asetäitjat Juri Borisovit, kelle sõnul pole nad veel pretensioone esitanud. "Meil pole probleemi, see on prantslastel. Meie ootame kannatlikult." Borisov lisas, et lepingu mittetäitmise korral lähevad prantslastele käiku sanktsioonid.

Venemaa ja Prantsusmaa ei jõua juba mitu kuud kokkuleppele kopterikandja "Vladivostok" üleandmises. Allikate sõnul pidi esimene Prantsusmaal Saint-Nazaire'i tehases valminud Mistral-tüüpi dessantlaev Vene mereväele üle antama 14. novembril, kuid seda pole tänaseni toimunud. Tõrgete põhjus on Venemaa invasioon Ukrainas.

Dessantlaev-kopterikandja Mistral on 210 meetrit pikk ja arendab kiirust üle 18 sõlme. Meeskonna suurus on 177 inimest, alus võib pardale võtta 481 inimest, 13 lahingutanki ja 70 autot. Laeva kopterirühma kuulub 16 lennumasinat, pardale mahub üheaegselt kuus kopterit.

2011. aastal sõlmitud lepingu järgi maksab Venemaa kahe Mistrali eest 1,2 miljardit eurot. Lepingu rikkumine läheb Venemaa teatel prantslastele maksma kuni kolm miljardit eurot. Eelmisel nädalal teatasid Vene esindajad, et on valmis ootama novembri lõpuni ja kui selleks ajaks pole esimene laev üle antud, pöörduvad nad kohtusse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2014, 12:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing