Eliisa Matsalu • 8. detsember 2014
Jaga lugu:

Allikmäe: toetused ei täida oma eesmärke

AS Harju Elektri peadirektor Andres Allikmäe.
AS Harju Elektri peadirektor Andres Allikmäe.  Foto: Andras Kralla

AS Harju Elektri peadirektor Andres Allikmäe nõustus riigikontrolli auditist ilmneva asjaoluga, et toetustel on ettevõtetele väike ja juhuslik mõju. „Eestil poleks midagi häda, kui ettevõtluses toetused sootuks olemata oleksid,“ ütles ta.

Riigikontrolli auditist selgus, et innovatsioonitoetusi saanud ettevõtted ei ole 1–2 aastat pärast toetuse saamist keskmisest ettevõttest edukam ja et toetuste mõju on väike ja juhuslik.

AS Harju Elekter peadirektor Andres Allikmäe ütles, et teatud valdkondades – näiteks alustavatel ettevõtetel ja ekspordi ja turunduse arendamine Eestist väljapoole – võib toetustest kasu olla. Seda aga pigem isegi juhul, kui toetus pole rahaline, vaid hoopiski oskusteabelik. „Lihtsalt raha andmine mingisuguseks ettevõtmiseks tekitab konkurentsi lõhe. Minu arvates pole siseriiklikud toetused eriti hästi töötanud ega oma eesmärki täitnud,“ märkis Allikmäe.

Allikmäe lisas, et Eestil poleks midagi häda, kui ettevõtluses toetused sootuks olemata oleks. „Ma pole kuulnud, et mõni ettevõte tänu toetustele üliedukas oleks,“ ütles Allikmäe. Tema sõnul harjuvad ettevõtjad toetuste saamisega ära, mis tekitab ebaterve konkurentsi – igaühele ju niikuinii raha ei jätku. „Meie ettevõttel on väga vähe tuge olnud. Oleme pidanud ise hakkama saanud ja ma ei näe selles probleemi,“ märkis ta.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt