Alyona Stadnik • 21 jaanuar 2015

Algas Peep Aaviksoo pankrotiasi

Peep Aaviksoo täna kohtus.  Foto: Andras Kralla

Täna toimus Harju maakohtus EBS Juhtimiskoolituse Keskuse juhataja ja EBSi nõukogu liikme Peep Aviksoo pankroti väljakuulutamise esimene kohtuistung. Veebruaris määratakse pankrotihaldur ja teine istung toimub märtsis

Peep Aaviksoo võlakohustused

Jaak Aaviksoo 130 000 eurot + intress

Toomas Savi 127 099 eurot

Urmas Kaarlep 48 525 eurot

Sirje Aaviksoo 28 370 eurot + intress

Swedbank 30 262 eurot

Allikas: Peep Aaviksoo 29.09.2014 kohtutäiturile esitatud vara ja kohustuste nimekiri, mille ta on vandega kinnitanud.

Aaviksoo äripartner Baltronic Group OÜ mille ainuomanik on Rommi Roosimaa, esitas Harju maakohtule 1. detsembril pankrotiavalduse Peep Aaviksoo vastu nõudega ligi 1,5 miljonit eurot. Baltronic Groupi nõue tuleneb Aaviksoo ettevõtte Rom Invest OÜ (pankrotis - toim.) täitmata laenukohustustest, mida Aaviksoo eraisikuna käendas.

Aaviksoo esitas viimasel hetkel kohtule vastuväite. „Vaidleme osaliselt vastu summale. Minult nõutakse suuremat summat kui tundub õiglane,“ oli Aaviksoo vastuväite sisu. „Õiglane summa oleks 225 000 eurot.“

Ta avaldas kahetsust, et Rumeenia projektis ei ole lahendusi. „Iga kevad on lootus, aga siiamaani ei ole plaan realiseerunud. See on reaalne seis,“ rääkis Aaviksoo. Äripäev kirjutas novembris, et Aaviksoo meelitas aastatel 2007-2008 oma tuttavaid investeerima Rumeenia kaevandusärisse, kuid hiljem selgus, et ostetud maad kaevandamiseks ei sobi.

Aaviksoo sõnul on tal soov kohustus täita, aga reaalsus on see, et ka tema nõue selles pankrotimenetluses on suur. „Olen valmis otsima kompromisse. Teised võlausaldajad on ka valmis minema kompromissile,“ viitas Aviksoo, et Baltronicuga nad ühist keelt ei leia.

Ta nentis, et kui olid head ajad, siis Baltronic tahtis investeerida ja oli äripartner, aga kui läks raskeks, siis enam ei ole enam äripartner. „Juriidiliselt on kõik korrektne. Pean reaalsusega leppima,“ sõnas ta.

Baltronicu esindaja Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Magnus Brauni sõnul ei loobu tema klient nõudest ning taotleb Aaviksoo pankroti väljakuulutamist.

Algas Aaviksoo pankrotimenetlus  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum