Föderaalreserv andis märku, et intressimäärasid tõstetakse oodatust aeglasemas tempos. USA turgudele mõjus see positiivselt – nii aktsiate kui ka võlakirjade hinnad kallinesid. Nafta ja kuld reageerisid samuti tõusuga.

- Föderaalreserv aitas turgudel tõusta.
- Foto: Bloomberg
Aktsiad tõusid, sest Föderaalreserv andis oma avalduses märku, et intressimäärade tõstmisega ei kiirustata. Fedi ametnikud ütlesid, et peamiselt ootavad nad märke inflatsioonimäära tõusust. Samuti tunti muret, et majandus pole oodatud kiirusel siiski kasvanud. 2015. aasta lõpuks prognoosivad nad 0,625protsendilist baasintressimäära. Detsembris arvati, et baasintressimäärad tõusevad selle aasta lõpuks 1,125protsendini.
„Tänase päeva ja juunikuu vahel ei ole piisavalt aega, et inflatsioonimäära kohta põhjapanevaid järeldusi teha. Ei saa öelda, et inflatsioonimäär on põhja jõudnud. See tähendab, et intressimäärade tõus võiks toimuda hoopis septembris,“ ütles investeerimisfirma LPL Financial Corp strateeg John Canally Bloombergile. „Ütlemine, et majanduskasv on pehmenemas, näitab, et olukord ei ole Fedi jaoks piisavalt hea ja turud saavad sellest aru.“
Standard & Poor's 500 indeks hüppas 1,2 protsenti ja jõudis kahe nädala kõrgeima tasemeni. Päeva alguses oli indeks veel 0,6protsendilises miinuses. Väikefirmadest koosnev Russell 2000 indeks jõudis rekordini ning Nasdaq Composite indeks jõudis hetkeks ka 5000 punktini. USA kaheaastaste võlakirjade tootlus tegi 6 aasta suurima kukkumise ning vähenes 13 baaspunkti võrra.
USA Keskpanga avaldused panid ka toornafta hinna kasvama. WTI hind kallines 2,8 protsenti ja Brenti hind 4,49 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 44,6 ja 55,9 dollarit barrelist. Ka kuld reageeris positiivselt. Pärast Föderaalreservi teadaannet tõusis kulla hind paarikümne minuti jooksul üle 1 protsendi. Unts kulda maksis päeva lõpuks 1167 dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!