Eestis on kopter nii maksueksperdil, jahipoepidajal kui ka meditsiiniärimehel
Eesti registris on käputäis koptereid, mis kuuluvad erinäolistele ettevõtjatele. See pole aga odav lõbu või töövahend – Eesti kallimad kopterid maksavad mitu miljonit eurot.
Kopter säästab aega, kui äri tõttu tuleb jõuda igasse Eesti nurka. 2024. aastal saabus Oleg Gross ka Abja-Paluoja kaupluse avamisele õhusõidukiga. Vasakul on tema poeg Georg Gross. Eestis on aga veel hulk kopteriomanike.
Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix
Eestis on kokku registreeritud 12 helikopterit, millest kolm kuuluvad politsei- ja piirivalveametile ning ülejäänud üheksa on erakätes. Neist omakorda viis on Robinson R44-d – samad kopterid, millega nädalavahetusel sattusid traagilisse õnnetusse teiste seas ettevõtjad Oleg Sõnajalg ja Priit Jaagant.
Neli aastakümmet lennanud piloot Tõnis Lepp ütleb, et sellist tüüpi lennuõnnetust, nagu juhtus nädalavahetusel Soomes, poleks osanud ta ette aimata ka kõige halvemaski unenäos.
Laupäeval Soomes ettevõtjate Oleg Sõnajala ja Priit Jaaganti kopterite järel lendas Tallinnast samasse sihtpunkti veel ärimees Väino Kaldoja helikopter.
Soome õnnetuste uurimiskeskus (OTKES) avaldas fotod Eura kopteriõnnetusse sattunud helikopteritest. Õnnetuse tõttu hukkusid teiste seas tuntud Eesti ettevõtjad.
Oleg Sõnajalg rõõmustas alles mullu, et pikalt kembeldud Aidu Tuulepark avatud sai. Projekti õnnestumise üle ei jõudnud helikopteriõnnetuses surma saanud ärimees aastatki rahul olla. Mapri Ehituse omanik Priit Jaagant ei näe temaga seotud suurte projektide valmimist: Hipodroomi kvartal, Leedusse laienemise arengud, NOBE, hulk kortereid ja äripinnad.
Kui raamatupidaja koostatud aastaaruanne on valmis, ei tohi ükski juhatuse liige sellele kirjutada alla pimesi, sest sellega ta kinnitab ja kiidab aruande seaduse ees heaks, rõhutab majandusaasta aruannete esitamise eel raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja Enno Lepvalts.