Äripäev • 9. aprill 2015 kell 6:12

Siim Kallasele Brüsselis uus amet

Siim Kallas.  Foto: Andras Kralla

Siim Kallas on asunud täitma Euroopa Komisjoni euro ja sotsiaalse dialoogi eest vastutava asepresidendi Valdis Dombrovskise erinõuniku kohuseid, teatab Euroopa Komisjon.

Kallase ülesandeks on nõustada asepresidenti strateegilistes ja poliitilistes küsimustes seoses Euroopa Majanduspiirkonna tulevikuga ning idapartnerlusest tulenevate majandussuhetega.

"Hakkan aitama Valdis Dombrovskisel kujundada majandus- ja rahanduspoliitika alaseid seisukohti, mis puudutavad eurot ja seda eriti väljaspool eurotsooni. Lisaks hakkan tegelema idapartnerlussuhete rahaliste aspektidega, mille hulka kuulub ka Ukraina abistamine. Tööga kaasneb komisjoni seisukohtade esindamine eri paigus aset leidvatel foorumitel," ütles Kallas.

Komisjoni volinike erinõunikud määratakse kindlaks ajavahemikuks ning nendeks on inimesed, kelle ametialane pädevus võimaldab neil anda komisjonile nõu konkreetset tegevusvaldkonda puudutavates küsimustes.

Nõunikuks olemine ei välista töötamist muudel ametikohtadel väljaspool komisjoni.  Siim Kallase volitused erinõunikuna lõpevad 31. märtsil 2016, kuid neid on võimalik pikendada.

Aastatel 2004–2009 oli Siim Kallas Euroopa Komisjoni asepresident halduse, auditi ja pettusevastase võitluse alal, aastatel 2009–2014 aga asepresident transpordi valdkonnas.

Hetkel kuum