Äripäev • 21. mai 2015 kell 10:56

Ülo Pärnits sai Mainori rektoriks

Ülo Pärnits hakkab juhtima Mainori kõrgkooli.  Foto: Marko Mumm/Meediafoto

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor nõukogu valis kooli uueks rektoriks järgmiseks neljaks aastaks kogenud ettevõtja ja majandusdoktori Ülo Pärnitsa, kelle juhtimisel soovib Eesti suurim erarakenduskõrgkool pakkuda veelgi rohkem kaasaegse tööturu vajadustele vastavat praktilist haridust.

Uue rektori kinnitusel on tema juhtimisel kooli sihiks rahvusvahelisel tööturul kõrge konkurentsivõimega oma ala tippude koolitamine, vahendati pressiteates. “Kõrgkoolidel tuleb ajaga ja tööturu vajadustega kaasas käia ning asetada ennast rohkem tööandja kingadesse,” rõhutas Pärnits veelgi praktilisema ja kaasaegsema kõrghariduse vajalikkust ning pidevalt suureneva koostöö olulisust erasektoriga nii õppekavade koostamisel kui õpilaste praktikavõimaluste loomisel.

Tema sõnul on oluline võimaldada õppimist töötegemise kõrvalt, mistõttu soovib ta Mainoris varasemast veelgi rohkem soodustada teoreetiliste teadmiste ja praktilise kogemuse käsikäes omandamist. “Ettevõtjana palkaks ma igal juhul pigem inimese, kes on kooli kõrvalt tööd rüganud, sest ta on reeglina sotsiaalselt küpsem ja iseseisva tööga harjunud,” märkis Pärnits, kelle hinnangul tuleb edukal noorel varakult harjuda õppimisega töötegemise kõrvalt, mis on nüüdisaja kiirelt arenevaid tehnoloogiaid ja teadmisid silmas pidades vältimatu pea igal alal.

Pärnits tõi Mainoris toimuvate uuendustena esile, et sügisest saavad esimesed õpilased alustada uutel erialadel nagu start-up ettevõtlus ja arvutimängude disain. Lisaks pakub Mainor rakenduskõrgharidust finantsjuhtimise, logistika, personalijuhtimise, turunduse, veebitehnoloogiate ja graafilise disaini erialadel ning magistriõpet inimressursside juhtimise ja ettevõtte finantsjuhtimise alal.

Kooli senine rektor Krista Tuulik oli ametis 2010. aastast ning asus ametiaja lõppedes tööle innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory tehnoloogiasiirde juhina.

Ülo Pärnits (PhD) on 20 tütar- ja sidusettevõtet koondava Mainor Grupi looja, suuromanik ning juht alates 1979. aastast. Ta oli üks ajalehe Äripäeva asutajatest, üks Koonderakonna asutajatest ning on tuntud uuenduslike majandusideede maaletoojana Eesti taasiseseisvumisest alates. Pärnits on Ettevõtja elutööpreemia esimene laureaat.

1992. aastal asutatud Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor pakub ärinduse, loomemajanduse ja IT-ettevõtluse alast haridust rakenduskõrghariduse ja magistriõppe tasemel. Koolis õpib üle 1600 üliõpilase ning koolil on üle 5000 vilistlase. Ainsa kõrgkoolina Eestis on võimalik omandada tähtajatult akrediteeritud euroopalikku kõrgharidust ka vene keeles. Kooli aasta õppetasud algavad 2230 eurost ning õppetöö käib lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Narvas.

Hetkel kuum