Äripäev • 2 juuli 2015

Colonna ostis Rimilt 18 kinnistut

Rimi kauplus.  Foto: Raul Mee

Colonna investorid ostsid 18 kaubanduskinnistut, milles asuvad Rimi ja Säästumarketi kauplused.

Kokku ostis Colonna 16 818 m2 rendipinda ning kauplustest 5 asub Tallinnas, teised on Kuressaares, Märjamaal, Haapsalus, Keilas, Sakus, Paides, Rakveres, Elvas, Tartus, Põlvas, Raplas, Jõgeval ja Võrus.

Kinnistute senine omanik oli Rimi Baltic AB tütarettevõte Kinnisvaravalduse AS. Kõik poed jäävad endiselt Rimi kasutusse – Rimi Eesti Food AS sõlmis hoonete ostjaga pikaajalise rendilepingu.

Rimi Baltics kinnisvarajuht Ruth Laatre ütles, et kauplusehoonete müük ja tagasi rentimine on osa Rimi pikaajaliselt plaanist ümber korraldada oma kinnisvaraportfell. Tehingust saadud raha investeerib Rimi uute poodide ehitusse. Ettevõttel on järgneval 3 aastal plaanis oluliselt laieneda, seda eriti Leedus, kus soovitakse suurendada turuosa.

Colonna grupi juht Roberto de Silvestri ütles pressiteate vahendusel, et see ost tõi suurepärase täienduse nende kinnisvaraportfellile.

Tehingut nõustas ja läbirääkimisi juhtis Catella Corporate Finance. Rimi juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Sorainen.

2006. aastast Eestis tegutsev Colonna Capital esindab välisinvestoreid, kes investeerivad Eesti kinnisvaraprojektidesse. Soetatud varade haldusega tegeleb Colonna Eesti meeskond.

Rimi Eesti Food AS on ICA Gruppeni jaekaubandusega tegelev tütarettevõte. Eestis on ettevõttel kokku 85 Rimi ja Säästumarketi poodi. Kinnisvaravalduse AS omab ja hooldab Rimile kuuluvat kinnisvara.

Hetkel kuum