Äripäev • 5. august 2015 kell 7:50

Sarapuu: Savisaar on kadestamisväärses vormis

Edgar Savisaar Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil 2014. aastal.  Foto: Andres Haabu

Tänast Tallinna linnavalitsuse istungit juhtis linnapea Edgar Savisaar isiklikult. Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on Savisaar kadestamisväärses vormis.

Tänasel esimesel suvepuhkuste järgsel Tallinna linnavalitsuse korralisel istungil oli kohal pikalt haiguslehel viibunud Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kes istungit juhatas.

Abilinnapea Arvo Sarapuu kinnitusel on linnapea tõesti tööl tagasi ja oli istungit juhtides kadestamisväärselt heas vormis. „Istungi lõppemise järel olid mitmed inimesed, kes polnud Savisaart pikalt näinud, sellest meeldivalt üllatunud,“ sõnas ta.

Istungi päevakorras oli 19 punkti, lisab Raepress. Päevakorras oli näiteks Lindakivi direktori Katrin Siska ametist vabastamine, mõned kompensatsioonimääramised ja üürile andmise ja üüri pikendamise otsused ning mõned rahaeraldamised linnaasutustele.

Savisaar oli mai teisest poolest haiguslehel. Märtsi keskpaigast viibis ta streptokokknakkuse tõttu Tartu Ülikooli kliinikumis haiglaravil. Nakkuse leviku peatamiseks amputeeriti tema parem jalg ülaltpoolt põlve.

Edgar Savisaar osutus märtsis toimunud riigikogu valimisi parlamenti valituks. Ta ei ole veel riigikogu teavitanud, kas asub parlamendisaadiku kohale või loobub mandaadist. Riigikogu liikme kohast loobumise kohta võtab otsuse vastu linnapea ise, teatas Raepress.

Hetkel kuum