Raido Neemre • 13. august 2015 kell 17:50

Samsung toob turule iPhone’i rivaalid

Foto: EPA

Samsung avalikustas suurema versiooni oma lipulaevast, kumera ekraaniga nutitelefonist ning uue “phablet’i” ehk tahvelarvuti ja nutitelefoni ristandi. Uute seadmetega loodetakse võita omale kasutajaid Apple iPhone’i fännide hulgast, vahendab CNBC.

Kumera ekraaniga S6 Edge Plus on kujult sarnane oma eelkäija, S6 Edge-ga, mis tuli turule selle aasta alguses, kuid uuel seadmel on suurem, 5,7 tolline ekraan. Lõuna-Korea elektroonikahiid tõi turule ka 5,7 tollise ekraaniga “phableti”, Galaxy Note 5.

Kuni eelmise aastani, mil Apple tuli välja oma 5,5 tollise iPhone 6 Plus-ga, oli Samsung ainus omasugune. Analüütikud näevad Samsungi uut seadet aga vastulausena Apple’i suuremale nutitelefonile.

“Sellel aastal on Samsung seisnud silmitsi konkurentsisurvega, kuna see on esimene aasta, mil Apple tõi turule oma suure ekraaniga iPhone’i mudeli,” sõnas IHS-i osakonnajuhataja Ian Fogg.

Kasutajad kritiseerisid kumera ekraaniga S6 Edge’i funktsioonide vähesuse tõttu. Uuele Plus seadmele on Samsung lisanud sellise seade nagu “rakenduste nurk”, mis võimaldab kiiret ligipääsu lemmikrakendustele.

Nutiseadmel on ka täiustatud “inimeste nurk” ehk rakendus, mis võimaldab kasutajatel kiiresti helistada või saata sõnum määratud kontaktidele.

Samsung lisas ka uued kaamera seaded nagu võimaluse teha seadmega otseülekannet. Nutitelefon on ühenduv ka SideSync-ga, mis võimaldab telefoni ekraani kuvada arvuti või sülearvuti monitorile.

S6 Edge Plus tuleb globaalsele turule kuu lõpus.

Samsungi Note 5 on saadaval USA ja Aasia turgudel selle kuu lõpus, misjärel paisatakse seade ka teiste regioonide turgudele.

 

 

Hetkel kuum